אנשי לפיד מגיבים לעתירת ש"ס: "התחסדות וציניות"

ב'כחול לבן' מגיבים לעתירת ש"ס בפני ועדת הבחירות נגד הסרטון בעל הניחוח האנטישמי שהפיץ לפיד ודורשים מהשופט מלצר לחייב את ש"ס לשאת בעלויות העתירה

אריה דרעי
אריה דרעי
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

על רקע עתירת מפלגת ש"ס לוועדת הבחירות המרכזית נגד הסרטון בעל הניחוח האנטישמי שהפיץ יו"ר יש עתיד ומראשי "כחול לבן" ח"כ לפיד נגד האוכלוסייה החרדית, מגיבים בסביבתו של לפיד ומאשימים, כי "מדובר בעתירה שהיא כל כולה מופת של התחסדות, צביעות וניצול ציני של מוסד זה לצרכים פוליטיים. לא "אנטישמיות", לא "גזענות", לא "פגיעה באמות הסיפים", כי אם ביקורת עניינית, ובכל הכבוד, ולטעמם של יאיר לפיד ומפלגת "כחול לבן" אף ביקורת מוצדקת".

יצוין, כי מפלגת כחול לבן ויאיר לפיד גם דורשים מש"ס לשאת בעלויות העתירה

לדבריהם, "מרתק לגלות כי מפלגת ש"ס לא השמיעה הגה כאשר מנהיגי הציבור החרדי קראו לח"כ לפיד: "גבלס", "עמלק", היטלר". כל אלה לא חדרו את סף הרגישות שלהם".

הם מוסיפים, כי "רק לפני מספר חודשים הצביעו נציגי ש"ס בעד הכשרת מועמדותו של מר מיכאל בן ארי בבחירות לכנסת, ולמרות שורה ארוכה של התבטאויות גזעניות קשות וקיצוניות, אשר הביאו את בית המשפט העליון לפסול את מועמדותו. אולם השבוע, בשל משפט אחד בסרטון הומוריסטי, מפלגת ש"ס "מזדעזעת" ומתקוממת. עוד מרתק לגלות כי מפלגת ש"ס לא השמיעה הגה כאשר מנהיגי הציבור החרדי קראו לח"כ לפיד: "גבלס", "עמלק", היטלר". כל אלה לא חדרו את סף הרגישות שלהם. דווקא סרטון הומוריסטי המציג את נתניהו באור שלילי – הוא הצליח "לזעזע" אותם".

לטענתם, "הסרטון אינו עוסק בציבור החרדי או בעולם הישיבות שאין חולק על אודות חשיבותו לציבור החרדי. עניינו של הסרטון הוא בשאלת נכונותו של מר נתניהו להיענות לדרישות "שותפיו הטבעיים", הזויות ומופרכות ככל שיהיו; ובמקרה של המפלגות החרדיות להגדיל את היקף התקציבים שיינתנו לישיבות לצורך הבטחת הישרדותו הפוליטית של נתניהו עצמו. ותו לא".

"הסרטון אינו תוקף את הציבור החרדי, ואף אינו תוקף את בני הישיבות. הסרטון תוקף את מר נתניהו אשר מוכן להקריב שיקולים ממלכתיים הנוגעים לטובת הציבור – לטובת האינטרסים האישיים והצרים שלו. לראייה, האופן בו נהג מר נתניהו עצמו בתקציבי הישיבות בעת כהונתו כשר אוצר שונה לחלוטין מהאופן בו הוא נוהג כיום. בכל הנוגע למפלגת ש"ס הסרטון מציג אותה כמי שעקב הנסיבות בהן נמצא מר נתניהו, ובעטיין הוא הפך לסחיט, הם יכולים להעלות דרישות בהתאם להשקפת עולמם".

"לא "אנטישמיות", לא "גזענות", לא "פגיעה באמות הסיפים", כי אם ביקורת עניינית, ובכל הכבוד, ולטעמם של יאיר לפיד ומפלגת "כחול לבן" אף ביקורת מוצדקת.
מדובר בעתירה שהיא כל כולה מופת של התחסדות, צביעות וניצול ציני של מוסד זה לצרכים פוליטיים. כלפי הציבור הרחב מציגים עצמם ש"ס כמי שמתקוממים נגד הניסיון להציגם כמפלגה סקטוריאלית, אשר ממוקדת בהגדלת הכספים הייעודיים שניתנים לישיבות. אלא שבתוך הבית פנימה, אלה הם בדיוק המסרים – החשש מפני "גזירות לפיד" שיביאו, כביכול, חורבן על עולם הישיבות – אשר ש"ס ראשיה ורבניה מפנים כלפי ציבור הבוחרים על מנת לעודד אותם לצאת ולהצביע. לא זו בלבד שראשי ש"ס – המלינים כיום על התדרדרות השיח הציבורי – ידעו לנצל את היריבות הפוליטית אל מול ח"כ לפיד על מנת לגייס את מצביעיהם, אלא שהם אף ידעו לנצל את התלות שפיתח ח"כ נתניהו במפלגות הנחשבות כ"שותפות הטבעיות" על מנת לקדם את מטרותיה. במהלך השנים האחרונות אכן גדל בצורה דרמטית התקציב שהשיגו חלק מחברות הקואליציה לטובת מוסדות לימוד חרדיים".

השארת תגובה