מתיחות בצמרת: "אנשי יעלון נדחקים החוצה מהמפלגה"

המתיחות בצמרת רביעיית 'כחול לבן' מגיעה לשיאים חדשים, כשמקורבים למשה יעלון מאשימים את אנשי לפיד כי הם דוחקים אותם החוצה ממעגל ההשפעה בהכוונת הקמפיין

בוגי יעלון | צילום: יוסי זליגר
בוגי יעלון | צילום: יוסי זליגר
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

המתיחות בצמרת 'כחול לבן' איננה עוד אגדה או רכילות עיתונאית קלאסית, כי אם נתון עובדתי המבעבע מתחת לפני השטח ועתיד לפרוץ ולצאת החוצה במוקדם ובמאוחר.

הבוקר האשימו אנשי מפלגת 'תלם' של הרמטכ"ל לשעבר משה יעלון, כי הם כלל אינם נספרים במפלגה וכי הם נדחקים הצידה. "מסתכלים עלינו כמי שלא מביאים מנדטים, זה מעליב". כך חושף 'ישראל היום' שמביא ציטוט נוסף מפי בכיר במפלגה המאשר את הטענות ואומר, כי "הם צודקים, מתייחסים אליהם כטפילים והם הזנב של כחול לבן". גורם אחר ברשימה אף הוסיף, כי "האווירה ברשימה היא שהמפלגות נפרדות יום אחרי הבחירות".

לפי הדיווח, לדברי הגורמים המקורבים ליעלון, הרי ש"העבודה עם אנשי חוסן לישראל, ובמיוחד עם אנשי יש עתיד, אינה נעימה. מסתכלים עלינו כמי שלא מביאים מנדטים, זה מעליב".

בכירים בכחול לבן מציינים, כי "הטענות של אנשי בוגי נכונות. תל"ם היא הזנב של כחול לבן, ובמפלגה שם יודעים את זה. הם לא מביאים מנדטים, יש אליהם ממש יחס של טפילים והם הילדים הלא מקובלים של כחול לבן. גם בישיבות שונות שנערכות בנושאים שונים לא ממש נותנים להם להתבטא, והתחושה כל הזמן היא של 'שבו בשקט, אתם בכלל לא מביאים מנדטים'".

"כחול לבן מעולם לא התאחדה למפלגה, ויש סיבה לכך שהיא רצה כרשימה ולא כמפלגה מאוחדת. ראשי הרשימה, בדגש על לפיד, רצו לשמור שם את האפשרות ליום שאחרי".

לפי הדיווח, גם מערך הדוברות והאסטרטגיה סביב לפיד ויעלון מופרד. בסביבת גנץ לא אוהבים שיאיר לפיד מתנהל כמועמד לראשות הממשלה מטעם עצמו וממשיך לנהל קמפיין עצמי, שכולל את הזנת התקשורת דרך אנשיו בקבוצה עצמאית ואי־תיאום פעולות עם קמפיין כחול לבן.

השארת תגובה