כץ: "פועל לנורמליזציה מול מדינות המפרץ"

שר החוץ כ"ץ בוועדת החוץ והביטחון: "פועל לנורמליזציה גלויה ולהסכמים חתומים וגלויים מול מדינות המפרץ" • יו"ר הוועדה חה"כ דיכטר: "לא ייתכן שלא יהיה פיקוח על פעולות הממשלה במשך שלושת רבעי שנה"

אבי דיכטר מהליכוד
אבי דיכטר מהליכוד
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

הוועדה הזמנית לענייני חוץ וביטחון, בראשות ח"כ אבי דיכטר (הליכוד) קיימה אתמול דיון בהשתתפות שר החוץ, ח"כ ישראל כ"ץ (הליכוד), מנכ"ל משרד החוץ, יובל רותם, ובכירים נוספים מהמשרד.

יו"ר הוועדה חה"כ אבי דיכטר (הליכוד) פתח את הדיון: "בתקופה האחרונה לפני הבחירות נכנסנו למשמעת שונה של הוועדה ומיעטנו בכינוסים אך אי אפשר בלי פיקוח במשך שלושת רבעי שנה ולכן זו פגישה לפני אחרונה בסבב של ראשי הארגונים החשובים".

שר החוץ ישראל כ"ץ (הליכוד): "לפני חצי שנה מוניתי לתפקיד מ"מ שר החוץ ונכנסתי למשבר קיים, ולמסלול מדיני של תכנית עבודה הקיימת ל2019. היו שתי סוגיות עיקריות, סוגיית שכר חו"ל שהוסדרה כבר, וסוגיית תקציב המשרד שאני בטוח שתיפתר. כולם מודעים לעוגה התקציבית המאתגרת ואנו פועלים ביחד להסדרה באופן שיאפשר את פעילות המשרד החשובה.

הטיפול בחיזוק ירושלים נמצא בעדיפות ראשונה ואני מאמין שנוכל לקדם דברים בנושא. דברים נוספים בראש סדר העדיפויות הם חיזוק הקשר האזורי והטמעת היבטים כלכליים בעבודת המשרד.

בחודשים האחרונים ביקרתי בכינוס האו"ם באבו דאבי כחלק מפעילותי המדינית. הדבר העיקרי הוא עליית מדרגה בקשרים עם מדינות המפרץ. רק לאחרונה פגשתי אישיות בכירה באמירויות והיו סיכומים משמעותיים והמטרה שלי, בגיבוי מוחלט של ראש הממשלה, היא לפעול לנורמליזציה גלויה ולהסכמים חתומים וגלויים מול מדינות המפרץ. אין לנו סכסוך איתם, אין לנו גבולות איתם, יש רק את הסוגיה הפלסטינית.

באותה פגישה הבאתי את ארדואן כדוגמה, שאנו לא אוהבים אותו, וגם הם לא לדעתי. ברור שיש כאן עימות מולו, אבל היקף הסחר עם טורקיה רק הולך ועולה. באזור הזה יש frenemies. אפשר להתווכח על דבר אחד ולשתף פעולה באחרים".

תגובה אחת
  1. שר הכי דפוק שיש בושה ללכוד רומני גנב שתי לירות גנב אבא חזיר קוזרי מסריח אפילו לא יהודי

השארת תגובה