רובינשטיין: "הסיטואציה צריכה להיפתר במגרש הציבורי"

השופט בדימוס רובינשטיין בכנס קטיף לאחריות לאומית על פרשיות נתניהו: "בהנחה שיהיה כתב אישום-הסיטואציה צריכה להיפתר במגרש הציבורי ולא החוקי. זו בעיה קשה."

השופט אליקים רובינשטיין
השופט אליקים רובינשטיין
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

המשנה לנשיאת העליון לשעבר אליקים רובינשטיין התייחס אתמול בכנס קטיף לאחריות לאומית לפרשיות נתניהו: בהנחה שיהיה כתב אישום זאת בעיה מאוד קשה, שכל הישר יש לו בעיה עם הנושא הזה כאשר צריך להנהיג את המדינה, אי אפשר להגיד שהסיטואציה לא בעייתית. הסיטואציה צריכה להיפתר במגרש הציבורי ולא במגרש החוקי".

השר זאב אלקין קרא בכנס לאנשי הציונות הדתית להתפקד לליכוד על מנת להשפיע על התנועה. אלקין אמר כי הקמת ממשלת שמאל תביא לפינוי של 70,000 מתיישבים.

שופט בית המשפט העליון לשעבר והמשנה לנשיאה אליקים רובינשטיין התייחס לפני זמן קצר בכנס קטיף לאחריות לאומית המתקיים ביד בנימין לפרשיות נתניהו: "יש חזקת חפות גם לראש הממשלה ויש גם שימוע אז אנחנו לא יודעים אם יש כתב אישום, בהנחה שיהיה כתב אישום זאת בעיה מאוד קשה, שכל הישר יש לו בעיה עם הנושא הזה כאשר צריך להנהיג את המדינה אי אפשר להגיד שהסיטואציה לא בעייתית. הסיטואציה צריכה להיפתר במגרש הציבורי ולא במגרש החוקי".

רובינשטיין גם התייחס לתכנית ההתנתקות מרצועת עזה שהוביל ראש הממשלה אריאל שרון ותהה לגבי עבודת המטה שהוגשה לממשלה בזמנו: "יש לי סימן שאלה על עבודת המטה שהוגשה לממשלה בתקופה ההתנתקות, האם אכן הם קיבלו את כל הנתונים הנדרשים, מבחן התוצאה הוא עגום".

השר להגנת הסביבה, ירושלים והמורשת זאב אלקין התייחס למציאות הפוליטית המורכבת כיום והתייחס למציאות של 61 מנדטים לגוש הימין ללא ליברמן כאפשרית- "לימין היו בעבר 61 מנדטים ללא ליברמן. זו לא גזירה משמיים, אסור לימין להרים ידיים. אני עומד בראש מטה "זזים ימינה" שהקמנו אותו בדיוק מהסיבה הזו. אנחנו נעבוד קשה ונוציא אנשים מהבית באזורים שבהם היו אחוזי הצבעה גבוהים לימין, ונוציא אותם לקלפיות כדי להצביע עבור מפלגות הימין."

אלקין גם התייחס לשילובם של בני הציונות הדתית וקרא לאנשי הציונות להתפקד לליכוד. "הליכוד הוא בית גם עבור הציונות הדתית. ב2015 הייתי חבר מו"מ קואליציוני, שקד ובנט פנו אליי וביקשו עזרה. הבית היהודי קיבלו רק 8 מנדטים והם לא יכלו לדרוש כסף נוסף לישיבות הסדר ולגרעינים תורניים. פניתי לנתניהו, וכל תקציבי הציונות הדתית הגיעו בשנתיים הראשונות מהליכוד. אבל צריך לומר יש כוחות נוספים בליכוד. הליכודניקים החדשים מנסים לשנות את הליכוד ממפלגת ימין למפלגת מרכז. כדי לשמור על ההתיישבות ומדיניות הימין, אין ברירה, מחנה הימין חייב להתגייס להובלת מפקד משמעותי לליכוד ביהודה ושומרון ובציונות הדתית״.

אלקין גם התייחס לנושא הבניה ביו"ש ובירושלים "הבניה שהייתה בשנים האחרונות ביו"ש היתה בהיקף שלא היה ב20 השנים האחרונות." והוסיף " הקמת ממשלת שמאל תוביל לפינוי 70 אלף מתיישבים. אנחנו נמשיך לפעול להמשך הבניה גם בירושלים וגם ביו"ש. "

בכנס נשא דברים גם שר החקלאות ופיתוח הכפר אורי אריאל שאמר: "מתפלל מעומק הלב שאהיה אתכם בזמן החזרה לגוש קטיף, האמירה נזכור ונחזור היא לא סיסמא בעיניי זו האמת". עוד אמר שר החקלאות: "העשייה מחולות חלוצה, דרך לכיש ועד רמת הגולן היא מופת לאהבת הארץ, אתם החלוצים. היו שלא האמינו שיום למחרת קהילות שנעקרו יבקשו להמשיך לבנות את הארץ וליישב אותה".

סגן שר הבטחון ח"כ הרב אלי בן דהן אמר כי "ימי הבחירות חשובים ביותר לאחריות, צריך לעשות הכל להקטין את השנאה." עוד הוסיף בן דהן: "ישראל הפכה מובילה בדברים הגשמיים, כלכלה, נושאים אזרחיים, נושאים ביטחוניים, זכינו להישגים. כעת הגיע העת להתעסק בתוכנו פנימה, בדמות הרוחנית, כמה ערכית, איך נשלב יהדות ודמוקרטיה יחד."

מנהל מרכז קטיף מוכי בטר: "הכנס מהווה במה למגוון דעות של מנהיגי הציונות הדתית, אנשי ציבור שצמחו מתוכה וגם קולות שמנגד. המיוחד הוא שכולם ישובים על אותה הבמה ובימים סוערים כאלה מלמדים שיעור באחריות לאומית כפי שהפגינו תושבי הגוש לפני העקירה במהלכה ולאחריה"

השארת תגובה