גנץ ויעלון מתנערים מסרטון ההסתה של לפיד

לפיד שחרר סרטון מסית נגד החרדים ברשת – זכה לגינויים מקיר לקיר, ואף חבריו למפלגה מיהרו להתנער ממנו • גנץ: "בימים בהם אנו זוכרים שחורבן בית המקדש נבע משנאת חינם – צריך להרבות באהבת חינם" • ליצמן: "ההסתה של יאיר לפיד מהווה שיא חדש של אנטישמיות"

יאיר לפיד
יאיר לפיד
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

יו"ר יש עתיד ומס' 2 במפלגת כחול לבן ח"כ יאיר לפיד, עורר סערה רבה ברשת כשהעלה סרטון הסתה בו מוצגים ראשי המפלגות החרדיות כדורשות את כל הכסף שיש במדינה ומציג אותם כסחטנים. אחרי הביקורת הרבה, יצאו אפילו בכירי מפלגתו נגד לפיד ויו"ר המפלגה והמועמד לראשות הממשלה בני גנץ מיהר להתנער מהסרטון נגד החרדים.

"עוצמתה של החברה בישראל טמונה באחדותה על כל חלקיה – חילונים כדתיים, יהודים ושאינם יהודים, שמאל וימין. זו הדרך הראויה למנהיגות ישראלית בעת הזו. מנהיגות ששמה את ישראל לפני הכל", כתב גנץ.

"בימים אלה, בהם אנו זוכרים שחורבן בית המקדש נבע משנאת חינם, אנו צריכים לאמץ סגנון שונה מזה של נתניהו, ולהרבות באהבת חינם", הוסיף גנץ, מבלי להזכיר את לפיד בשמו. חברו למפלגה, משה בוגי יעלון, אמר מוקדם יותר היום בראיון לרינו צרור בגלי צה"ל כי "זה לא הסגנון שלי ולא של בני גנץ. עוד לא הספקתי לדבר עם יאיר. נמצא את הדרך לברר את זה בינינו".

ח"כ צבי האוזר (כחול לבן) התנער אף הוא מסרטון ההסתה של לפיד ואמר כי "איני רואה כל תוחלת בשיח המעורר ריב ומדון בין חלקי החברה הישראלית. כפי שאני מדגיש בכל הזדמנות האתגרים העומדים בפני מדינת ישראל מחייבים אחדות ולכידות חברתית שהם מרכיבי ליבה בחוסן הלאומי שלנו. ככלל יש להתרחק משיח שנאה וזה נכון הן לאישים פוליטיים הן למנהיגי ציבור ורבנים והן לאנשי תקשורת". גם יועז הנדל הגיב וסערת הסרטון ואמר בראיון לחדשות 13: "לא אוהב את הסרטון – השפה שלי אחרת. יש לנו ויכוח ענייני עם החרדים בענייני דת ומדינה".

קודם לכן, הגיב יו"ר יהדות התורה ח"כ יעקב ליצמן לסרטון ההסתה של לפיד נגד החרדים ואמר כי "קמפיין השנאה וההסתה של יאיר לפיד מהווה שיא חדש של אנטישמיות. מדובר בחציית קו אדום המזכיר תקופות אפלות בהן הוצגו יהודים כרודפי בצע והואשמו בהשתלטות על הקופה הציבורית. לפיד שגדל כילד שמנת, המשיך לגרוף הון ציבורי כפרזנטור בבנק ושדרן באולפני חדשות, לא רעדו ידיו כשעשק את ילדי ישראל כשר אוצר כושל, עד שהצלחנו להיפטר ממנו אחרי שנתיים ובכך הצלנו את המשק מקריסה אפשרית".

"כשניערתי את בגדיי מעל דוכן הכנסת אחרי שלפיד נגע בי, היו שאמרו לי שזה מוגזם. היום כולם מבינים שלפיד נותר אותו לפיד שכל עיסוקו בהפצת רעל של שנאה ושיטנה בין האוכלוסיות והמגזרים", הוסיף ליצמן.

גם ראש הממשלה נתניהו הגיב לסרטון וכתב: "ההסתה של המועמד לראשות הממשלה יאיר לפיד, המנוסחת בנימה אנטישמית, מוכיחה פעם נוספת מדוע אסור לתת ליאיר לפיד להיות ראש ממשלה".

יו"ר ש"ס אריה דרעי הגיב לסרטון בדרך אחרת: סרטון ובו נעימת 'אנא בכוח' בשירה ווקאלית, עם האמירה – "מול גלי השנאה והפלגנות, בימים לפני תשעה באב על חורבן הבית והקרע בעם, זה הזמן לעצור את שיח השנאה ולהרבות באהבת חינם".

השארת תגובה