נערכים לפירוק השותפות?

בזמן שבליכוד מחייבים את חברי הכנסת להצהיר אמונים למנהיג – במפלגת האלטרנטיבה, המורכבת משלוש סיעות שונות הוסיפו סעיף חדש להסכם בין כל המפלגות אשר עשוי ללמד על עתיד דרכם המשותפת

יאיר לפיד
יאיר לפיד
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בעוד במפלגת השלטון, הליכוד, חייבו את כל חברי הסיעה להצהיר אמונים ליו"ר התנועה, במפלגה האלטרנטיבית 'כחול לבן', נערכים לפירוק המפלגה בעתיד.

בהסכם חדש שנחתם בין הסיעות המרכיבות את 'כחול לבן' לקראת הבחירות, נוסף סעיף בודד שלא הופיע בהסכם של הבחירות הקודמות, ואשר עשוי ללמד על המשך דרכם המשותפת של הסיעות.

בתוך הסעיף החדש שנוסף בהסכם הטרי, לקראת הריצה המשותפת לכנסת ה-22, צויין כי "במידה והסיעות תרוצנה ביחד בעתיד במתכונת שונה – חוסן לישראל ותל"ם מוותרות על אותיות 'פה' לטובת יש עתיד".

כזכור, מפלגת 'כחול לבן' מורכבת ממפלגת תל"ם של שר הביטחון לשעבר ח"כ בוגי יעלון, מפלגת חוסן לישראל של יו"ר המפלגה והמועמד לראשות הממשלה בני גנץ, ומפלגת יש עתיד של יאיר לפיד.

בחודש האחרון דווח לא מעט על מתיחות בצמרת 'כחול לבן', בעיקר סביב הרוטציה בין לפיד לגנץ אשר לפי בכירים במפלגה, מבריחה מצביעים רבים אשר רוצים לראות את בני גנץ בראשות הממשלה, אך בגלל החשש מלפיד – לא יצביעו לכחול לבן.
גם בסוגיות הדת והמדינה והיחס לחרדים, מחזיק לפיד בדעת מיעוט בהנהגת כחול לבן כששאר החברים ברביעייה, כמו בני גנץ שהיה בעבר תלמיד בישיבה תיכונית ומגדיר עצמו מסורתי ומחובר ליהדות או יעלון אשר מחובר לחרדים, כמו אשכנזי אשר אף הוא מיחס חשיבות לציבור החרדי.

סוגיה זו, אחת הסיבות המהותיות למתיחות בצמרת כחול לבן, כאשר כל הרביעייה בעד שיח מכבד כלפי המגזר החרדי ורק לפיד מושך למקום של קמפיין אגרסיבי נגדם.

כך או כך, בשבועות האחרונים, המתיחות בצמרת נרגעה וע"פ הדיווחים בכלי התקשורת, רביעיית ההנהגה של כחול לבן משלבים ידיים עד לבחירות, אולם לא מן הנמנע כי לאחר הבחירות, המפלגה תתפצל.

השארת תגובה