החל שלב האכלוס בבניה החדשה ברמת שלמה

מאות משפחות חדשות צפויות להגיע להתגורר בשכונה עד תחילת שנה"ל, כשאליהן יצטרפו עוד כמה מאות בהמשך

אכלוס רמת שלמה
אכלוס רמת שלמה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ברמת שלמה החל בימים אלו שלב האכלוס של הבניה החדשה, כאשר כמה עשרות משפחות כבר הגיעו להתגורר בבתים שבנייתם הושלמה. אליהן צפויות להצטרף עד פתיחות שנה"ל עוד כמה מאות משפחות שרכשו/שכרו דירות בבניה החדשה.

מדובר בשלב אחד מתוך מספר שלבי הרחבה של השכונה, כאשר בטווח של שנים ספורות היא צפויה להכפיל את גודלה.

מי שמלווה את תהליך הקליטה של התושבים החדשים ברמה הקהילתית הוא המינהל הקהילתי רמת שלמה, שהכין עבורם מדריך אינפורמטיבי ופועל להכניס את שמות המשתכנים החדשים למאגר השכונתי לטובת כל הצדדים.

כאמור, מדובר בגל משתכנים ראשון מתוך מספר גלי משתכנים – כל זאת במסגרת הפרוייקט הראשון שהושלם. בימים אלו נמשכת הבניה גם בפרוייקטים נוספים, כשעל הפרק במקביל ישנם פרוייקטים נוספים בהליכי אישור.

כזכור, בסיור שקיים לאחרונה בשכונה מ"מ ראש עיריית ירושלים, אליעזר ראוכברגר, הוא הבטיח כי ידאג לתת גם לתושבי השכונה החדשים את כל שירותיה המקצועיים של העירייה בכדי לאפשר איכלוס קל. נוסף הוא בישר על בניית המקווה החדש לשכונה, קידום של כביש 22 שיחבר בין השכונה לכביש גולדה, וכן עמד על הצורך והתוכניות להוספת מבני ציבור ובתי כנסת רבים.

מ"מ רה"ע גם דיבר על בניית רכבת פרברים שתעבור דרך השכונות רמות ורמת שלמה, אופציה לדיור מוגן, הרחבת העירוב השכונתי וטיפול בבעיות הפקקים בכבישי הגישה לשכונה. בענין הזה יצויין כי הוא זימן ישיבה דחופה עם מתכנני כביש הגישה לשכונה בכדי למצוא פתרונות לבעית העומס בכביש ובכיכר החדשה.

ראוכברגר חשף במהלך הביקור כי אישר ליזמי השכונה הפרטית החדשה להמשיך בהליכי בניית כ-650 יחידות דיור נוספות במסלול ירוק. לקראת סוף הסיור התקיים דיון על צרכי השכונה בו השתתפו עסקני השכונה ונציגי גבאי בתי הכנסת, כאשר נדונו נושאים נוספים אשר ראוי לתת עליהם את הדעת לתועלת תושבי השכונה.

השארת תגובה