יום אחרי הדיון: "פגישת נתניהו, שר החקלאות וראש העיר"

בהמשך לישיבת הממשלה שהתקיימה אתמול באילת, בה הוחלט על תקצוב וקידום ענף החקלאות הימית, נפגש הבוקר רה"מ נתניהו יחד עם שר החקלאות אורי אריאל במכון לחקלאות ימית באילת

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בהמשך לישיבת הממשלה שהתקיימה אתמול בעיר אילת, בה הוחלט על תקצוב וקידום ענף החקלאות הימית, נפגש הבוקר ראש הממשלה בנימין נתניהו, יחד עם שר החקלאות אורי אריאל וראש עיריית אילת מאיר יצחק הלוי, במכון לחקלאות ימית (מלח"י) של חקר ימים ואגמים לישראל שבאילת.

ראש הממשלה סייר ב'מכון לחקלאות ימית' ונחשף ליכולות מחקר ופיתוח טכנולוגי חדשני המהווים בסיס ידע לאומי ובינלאומי לייצור מזון מן הים, תוך שימוש באורגניזמים ימיים בעלי פוטנציאל גידול חקלאי וניצול היתרונות היחסיים של ישראל בכלל, דרום הערבה ואילת בפרט.

תעשיית החקלאות והביוטכנולוגיה הימית עונה על צורך לאומי של מחסור במוצרי ים ממקורות דייג, ומציעה מקומות תעסוקה בפריפריה. זו מהווה תעשייה מחליפת יבוא המיצאת ומבטיחה אספקת מקור מזון איכותי ברמה לאומית. תכנית התמיכה באמצעות מלח"י נועדה להוסיף ולשמר את המובילות של ישראל בתחום ולהכשירה לשחקן המרכזי במאמץ הלאומי ובהתמודדות עם משבר הרעב העולמי הצפוי, באמצעות אספקת "חלבון מן הים".

רה"מ לא הסתיר את התפעלותו במהלך הסיור ואמר, כי "מה שיש פה זה מזון העתיד. הטכנולוגיה היא פנטסטית. אנו החלטנו להשקיע כאן כמה עשרות מליוני שקלים, קודם כל כדי להזניק את המחקר, וגם בהמשך, יחד עם השר אורי, לחבר עוד חברות כלכליות עולמיות, הרבה הרבה מדינות רוצות את זה. תחשבו על זה כ-8200 שאנחנו רוצים להרחיב אותו ולהצמיד לו סטארטאפים".

שר החקלאות אורי אריאל ציין בפגישה, כי "ישראל היא מהמובילות בעולם בתחום המחקר והפיתוח. לישראל יש ידע שלא יסולא מפז בתחום החקלאות הימית הדגיגים וייצור חבלון מין הים, מזון העתיד של העולם. ממשלת ישראל באמצעות משרד החקלאות אישרה תקציב גדול לקידום תחום מבטיח זה. הודות להחלטת הממשלה שקיימנו אתמול ואישור התקציבים נמשיך לפעול לפיתוח ומחקר ענף החקלאות הישראלית".

ד"ר חנה רוזנפלד מנהלת המרכז הלאומי לחקלאות ימית של חקר ימים ואגמים בישראל שהתלוותה במהלך הסיור לפמליית ראש הממשלה ציינה, כי "נקרית בפנינו הזדמנות בלתי רגילה. בשלו התנאים וקיימת היכולת והמוטיבציה להגשים חזון גדול של ראש הממשלה ושר החקלאות ולחולל את המהפכה הכחולה".

השארת תגובה