'כרמל' • הכירו את טנק העתיד של צה"ל

שני אנשי צוות שיושבים בטנק מוגף כולו, מצוייד במערוכת הגנה מפני טילים ושאר מרעין בישין ובעל יכולות התקפיות גדולות כשמפעיליו שולטים בכל דרך מסכים

עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

מפא"ת במשרד הביטחון חושף היום את טכנולוגיות העתיד לרכב הקרב של צה"ל – מופעל בידי שני אנשי צוות בלבד ומבוסס על יכולות אוטונומיות ובינה מלאכותית.

שלוש תעשיות ביטחוניות- התעשייה האווירית, אלביט מערכות ורפאל הגיעו לשלב הגמר של הפיתוח. היום בתום חודש של ניסויים, הודגמו שלוש טכנולוגיות תפעול שונות, לצד טכנולוגיות מתקדמות נוספות, שיהוו תשתית לפיתוח רכבים קרביים מאוישים ואוטונומיים בצה"ל.

מפא"ת, יחד עם מפקדת קצין שריון ראשי בצה"ל הדגימו היום לראשונה את יכולות ה'כרמל' – רכב קרבי משוריין מתקדם ליבשה. ה'כרמל' מפגין יכולות טכנולוגיות מתקדמות אוטונומיות, מבוססת בינה מלאכותית ורובוטיקה מתקדמת.

מזה שלוש שנים עמלים זרועות שונות על פיתוח פרוייקט ה'כרמל': רפאל, התעשייה האווירית ואלביט מערכות.

שלושת השותפים הציגו כל אחד מערכת משל עצמו.

אלביט מערכות הציגה לוחם מצוייד במערכת הראש Iron Vision, המבוססת על טכנולוגיה שהחברה פיתחה כבר בעבר עבור מטוס הקרב אף-35.

הנהיגה הינה אוטונומית ועושה שימוש בבינה מלאכותית לקבלת החלטות והשמדת מטרות במהירות מקסימלית. רכב הקרב מופעל על-ידי שני לוחמים שמצוידים במערכת הראש שמאפשרת לרכוש מטרות, לנהוג ולנווט באמצעות כיוון המבט, כמו גם לשעבד את מערכות הנשק לקו הראייה של הצוות. רכב הקרב בעל עוצמת אש גבוהה, משמש מפעיל גם רחפן שמצלם ומזרים אינפורמציה, לצד רובוט שמבצע משימות בפרופיל סיכון גבוה.

רפאל הציגה את ה'קוקפיט שקוף'. ברכב קרב זה ישוב הצוות ללא קסדות או אמצעי ראיה אישיים – בתא מוקף מסכים המציגים ב- 360 מעלות, שיקוף מלא מהמתרחש מחוץ לנגמ"ש בשדה הקרב. מדובר במסכי מגע מתקדמים, המתממשקים זה עם זה. על הרכב מותקנות מערכות מתקדמות של רפאל – מערכות חישה וניטור, מערכות אלקטרו-אופטיות, עמדות נשק, משגרי טילים, הדק חכם, מערכת התקשורת BNET , ומערכת ההגנה 'מעיל רוח'. המערכות הללו, מסוגלות לאתר ולנטרל, בו זמנית, מספר רב של מטרות, בדיוק ובמהירות.

התעשייה האווירית הציגה רכב קרב המבוסס על כלים רובוטיים הנמצאים בשימוש צבאי נרחב בארץ ובעולם. מערכת המשלבת בין תצוגה פנורמית לתפעול באמצעות מסכים אישיים ומוט ניווט. מערכות הנשלטות על ידי מערכת לחימה מרכזית שגם היא אוטונומית ומסנכרנת את תתי המערכות ועוזרת למפעיל האנושי לסנן מידע ולהתמקד באיומים הקריטיים ובקבלת החלטות בזמן אמת. רכב הקרב מבוסס על בינה מלאכותית המאפשרת ניהול מערך תחמושת, נהיגה אוטונומית בשטחים מורכבים לתנועה עם יכולות תקיפה וירי קטלני מדויק.

השארת תגובה