זעזוע: ניסיון הצתה בבית הכנסת המרכזי בפתח תקווה

שעה קלה לפני כניסת שבת נעשה ניסיון להצית את ארון הקודש בבית הכנסת הגדול בפתח תקווה

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

כשעה לפני כניסת השבת הוצתה הפרוכת של ארון הקודש בבית הכנסת הגדול בפ"ת

יחזקאל פרקש כתב קו עיתונות ומגדולי אנשי החסד בעיר שעבר במקום הבחין בעשן ובריח חזק של שריפה ונכנס לראות ובכך נחשף להצתה המזעזעת.

פרקש החל מיד בכיבוי האש ובכך מנע את המשך התפשטות השריפה,

ובמקביל הזעיק את חבריו מקבוצת מתנדבי הצלה פתח תקווה, לעזרה וסיוע.

חוקרי המשטרה הגיעו למקום ונפתחה חקירה.

ראש העיר רמי גרינברג שהגיע מיד למקום אמר: "נמצא בבית הכנסת הגדול ברחוב חובבי ציון בעקבות הצתה של ארון הקדוש. לשמחתי ספרי התורה לא נשרפו. המשטרה כאן לחקור את הנושא. נפעל בנחישות ונחרצות נגד אלו שמנסים לפגוע בסממנים הקדושים ליהדות."

הממונה על המועצה הדתית בפ"ת, פלטיאל איזנטל אמר: "הזדעזעתי לשמוע על שריפת פרוכת ארון הקודש בבית כנסת הגדול. דווקא בימים אלה שאנו מתאבלים ומבכים את חורבן בית המקדש. איני יכול לעלות על הדעת איך נעשה מעשה שאין בו שום תועלת אלא רק פגיעה בקודשי ישראל ,יש למצוא את מי שעשה זאת ולהעמידו לדין."

יו"ר ש"ס בפתח תקווה הרב אוריאל בוסו בתגובה לשריפת ארון הקודש: "בראש חודש אב בימים שאנו אבלים על חורבן בית המקדש שנשרף ומצפים שיבנה במהרה, אנו עדים למקרה כל כך מזעזע, מתברר שעדיין יש גורמים בתוך העם היהודי שמתביישים ביהדותם ומבקשים לפגוע בקדשי ישראל. אנו תפילה שיבנה בית המקדש השלישי בקרוב, במקביל אנו מצפים כי המשטרה וכוחות הביטחון יפעלו ותשים את ידם על הפורעים."

השארת תגובה