חטיבת ההפעלה באגף המודיעין – התחדשה

תת-אלוף י' ראש חטיבת ההפעלה באגף המודיעין של צה"ל
תת-אלוף י' ראש חטיבת ההפעלה באגף המודיעין של צה"ל
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

תת-אלוף י' מונה לתפקיד ראש חטיבת ההפעלה. טקס החילופים נערך בבסיס גלילות, במעמד ראש אגף המודיעין, אלוף תמיר הימן, מפקדי, קציני וחיילי החטיבה ומוזמנים נוספים.

תת-אלוף י' מחליף בתפקידו את תת-אלוף גבי פורטנוי, אשר כיהן בתפקיד זה במשך שלוש שנים. תת-אלוף גבי פורטנוי מסיים את תפקידו וישתחרר לאחר שלושים ואחת שנות שירות בצה"ל. ׁׁׁׁ

מדברי ראש אגף המודיעין, אלוף תמיר הימן: "גבי- אתה יוצא לדרך חדשה, נפלאה ומרובת חוויות. מילאת את תפקידך בצורה מעוררת השראה. תקופתך כראש חטיבת ההפעלה היא תקופת שיא במערכה המבצעית שבין המלחמות – המב"ם. זוהי במידה רבה גולת הכותרת של חטיבת ההפעלה, ואתה באופן אישי ידעת לנהג ולגבש את כלל השותפים במערכה בתוך אמ"ן ומחוצה לו, חרף המורכבות הגדולה הכרוכה בכך. י'- אתה קצין עתיר זכויות וניסיון, הצלחותייך הרבות בשירותך הצבאי וגישתך הייחודית הובילו אותך למעמד המכובד הזה. אני יודע שאתה האיש הנכון למשימה".

מדברי ראש חטיבת ההפעלה היוצא, תת-אלוף גבי פורטנוי: "במהלך שנותיי כראש חטיבה, ליוו אותנו שני מעצבים מרכזיים של התקופה: הראשון, חיבורים. כמרכז אמ"ני הפועל בתקופה זו, נדרשנו לפעול להגברת השותפויות והרשתיות באמ"ן ושל אמ"ן. כמפקדים, חובה עלינו להנחיל את השותפות כערך מרכזי בתפיסת עולמנו. שמנו את ערכי השותפות והרתימה בראש סדר העדיפויות. המעצב השני המרכזי של התקופה- השתנות מתמדת, עמה התמודדנו יום-יום. הבנו שהדרך הטובה להתמודד עם המציאות המשתנה תדיר היא להשפיע עליה. אני משוכנע שהחיכוך שנוצר, הביא ומביא את אמ"ן לכדי שיפור תמידי במיצוי יכולותיו ובניין כוחו. במאזן בנינו לבין האויב עלינו תמיד להיות צעד אחד לפניו, ועל כן, עלינו להמשיך לפעול ביצירתיות וביוזמה עם כלל השותפים. אי היציבות של המזרח התיכון מחייבת את צה"ל בכלל ואת אמ"ן בפרט לעסוק באופן מתמיד במוכנות לחירום. בהכנות, במחשבות, בעבודה מאומצת על איך לדייק, לטייב ולחדד את המוכנות מתוך הבנה עמוקה שנידרש להיות מוכנים למלחמה 'במשמרת שלנו'. אנשים, זהו המפתח המרכזי להצלחת החטיבה, ולמעשה, המשענת המרכזית של אמ"ן. מוטלת עלינו החובה לפעול ככל שביכולתנו לשימור הנכס האסטרטגי הזה של אמ"ן. אין שמח ממני להעביר את המקל ל-י', חבר אמת. י', היכרותך העמוקה את אמ"ן וניסיונך העשיר יהוו יתרון עצום עבורך ועבור אנשיך בהתהוויות הדרך וההליכה בה".

מדברי ראש חטיבת ההפעלה הנכנס, תת-אלוף י': "כשנכנסתי בשערי המודיעין הישראלי הרגשתי שמצאתי את שאהבה נפשי. אני אוהב את המעשה המודיעיני, את הלמידה והעשייה השזורות זו בזו ומגדירות זו את זו. בשבועות האחרונים הייתה לי זכות מיוחדת והזדמנות יוצאת דופן לחזור למסדרונות צה"ל אחרי שנה משנת חיים בוושינגטון, לפגוש את הארגון ולהתבונן בו חצי מהצד. כל יום התפעמתי מחדש. פגשתי את אגף המודיעין בתפארתו: רלוונטיות בלחימה, במבצעים חשאיים וחסויים, בסייבר, בהגנה ובהתקפה, המחקר המערכתי והקצה הטקטי, המרחב החכם, הלווייניות והביג דאטה הם רק קצה הקרחון של עשייה מודיעינית איכותית, מדויקת ובעלת השפעה רבה. פגשתי את חיל האוויר וחיל הים והתפעמתי, פגשתי את חטיבת המבצעים והתאהבתי. טעמתי מהעשייה המבצעית המשותפת עם כוחות הביטחון המקבילים וכאזרח במדינה התמלאתי גאווה. גבי, אתה גנרל נדיר בנוף, כחבר וכשותף אני מודה לך על הכל ובשם חטיבת ההפעלה, אני מצדיע לך".

קורות חייו של של תת-אלוף גבי פורטנוי
תת-אלוף גבי פורטנוי נולד בארגנטינה בשנת 1969 ,עלה לארץ והתגייס למערך המבצעים המיוחדים בשנת 1988 .
2009-2002 – שימש בשורת תפקידים במערך המבצעים המיוחדים.
2011-2009 – שימש כראש ענף תכנון ב8200.
2015-2011 – שימש כראש מחלקת תכנון, תקינה ותקציבים באגף המודיעין.
2016-2015 – שימש כמפקד מערך השטח באגף המודיעין.
2019-2016 – שימש כראש חטיבת ההפעלה באגף המודיעין.
תת-אלוף גבי פורטנוי הינו בעל תואר ראשון בהנדסה, תעשייה וניהול ממכללת שנקר ותואר שני במכללה האקדמית אונו.
תת-אלוף פורטנוי נשוי ואב לשלושה.

קורות חייו של של תת-אלוף י'
תת-אלוף י' נולד בשנת 1978 והתגייס לאגף המודיעין בשנת 1997 .
2012-2010 – שימש כקצין מודיעין הסייבר ביחידה 8200.
2014-2012 – שימש כקצין מודיעין באוגדה 91.
2016-2014 – שימש כראש זירת צפון בחטיבת המחקר.
2018-2016 – שימש כקצין מודיעין בפיקוד המרכז.
תת-אלוף י' בעל תואר ראשון בפסיכולוגיה וסוציולוגיה ותואר ראשון נוסף במזרח תיכון מאוניברסיטת "בר אילן" ובעל תואר שני באסטרטגיה, ביטחון וכלכלה מהאוניברסיטה לביטחון לאומי בוושינגטון.
תת-אלוף י' נשוי ואב לארבעה.

השארת תגובה