לפני אישור סופי: התחדשות עירונית בקרית משה

תוכנית ההתחדשות העירונית של רחובות, בקרית משה מגיעה לישורת האחרונה: בימים אלה מופקדת התכנית לדיונים אחרונים • מלול: "אנו מקווים כי התכנית תקבל תוקף ותצא לדרך עוד בטרם סיום השנה האזרחית"

קרית משה 1
קרית משה 1
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

לאחר שנים של דיונים, תקוות ואכזבות, פרויקט ההתחדשות העירונית בשכונת קרית משה מגיעה בימים אלו לשלב הסופי לפני קבלת היתרי הבניה ותחילת יישום הפרויקט בפועל.

כזכור, ביוני 2018 החליטה הועדה הארצית לתכנון ובנייה של מתחמים מועדפים לדיור (הותמ"ל) על הפקדת תכנית ההתחדשות העירונית קריית משה לאזור המגורים ולאזור התעשייה.

באוקטובר 2018, לאחר תהליך מזורז שכלל גם שלב של שמיעת התנגדויות, התקבלה החלטת הותמ"ל לפיה רוב התכנית מאושרת, כאשר הנושאים השנויים במחלוקת, יידונו בישיבה הקרובה. לאחר מכן צפוי הותמ"ל לאשר בחודשים הקרובים באופן סופי את התכנית המפורטת, שמכוחה ניתן יהיה לקבל היתר בנייה.

יצוין, כי בימים אלו פועל ראש העיר ביחד עם הצוות המקצועי ממינהל הנדסה, משרד הבינוי והשיכון, משרד האוצר ורשות מקרקעי ישראל, לקדם את החתימה על הסכם הגג שיאפשר למדינה להעמיד לעיריית רחובות מימון להקמה של מבני ציבור, מוסדות חינוך ותשתיות. בהמשך, לאחר אישור התכנית והחתימה על הסכם הגג צפוי משרד הבינוי והשיכון לצאת בקול קורא לקרקע המשלימה למתחמים שיעמדו בתנאים שיפורסמו בהמשך.

ראש העיר, רחמים מלול התייחס להליך המבוצע בימים אלו והביע תקווה לצליחת הבירוקרטיה מול משרדי הממשלה בהקדם מה שיאפשר לקבל בקרב היתרי בניה שמשמעות הדבר, תחילת ביצוע הפרויקט בפועל. "אנו מקווים כי עוד טרם סיום השנה האזרחית 2019 התכנית תקבל תוקף. מדובר בצעד משמעותי לקידום התוכנית שתשנה את פני השכונה, ואת פני העיר בכלל. אני קורא לתושבים לפנות למינהלת ההתחדשות העירונית על מנת למצות את זכויותיהם , ולצעוד יחד איתנו אל העתיד".

חבר המועצה, גיא צור הממונה על פרויקט "התחדשות העירונית" קרא לתושבים, "לפעול רק לאחר  היוועצות עם גורמי המקצוע במנהלת הפיתוח של השכונה". לדבריו, "שכונת קריית משה עומדת בראש סדר העדיפויות העירוני ועמדתנו זו בהנהגתו של ראש העיר, רחמים מלול, מקבלת רוח גבית גם ממשרדי הממשלה השונים. תכנית ההתחדשות בשכונה תהיה חלק מהסכם גג אשר ישנה את פני השכונה כולה לרווחת תושביה ותושבי העיר כולה יהנו מהסכם זה."

מנהל אגף תכנון ורישוי במינהל הנדסה, אדריכל שגיא תמרי ציינה, כי "התכנית הינה תוצאה של עבודה תכנונית מאומצת, המרחיבה את  מושג ההתחדשות העירונית וקובעת סטנדרטים חדשים לגבי אופן התחדשות שכונת מגורים קיימת. זאת על ידי מתן זכויות בניה להתחדשות  אזור התעשייה ויצירת מקומות תעסוקה; מערך תנועה ותחבורה חדש הגדלה משמעותית של השטח הציבורי לצורכי מבני ציבור ופארקים; וראיה חברתית כוללת שתאפשר היצע מגורים מגוון לטובת בני בשכונה והתושבים החדשים".

חשוב להדגיש, כי לבעלי הדירות מומלץ להגיע למינהלת ולהתייעץ עם היועץ המשפטי של המינהלת שעומד לרשות תושבי השכונה בכל הנושאים המשפטיים. המינהלת בעצמה ממליצה לחתום מול יזמים רק לאחר התארגנות הנציגות של המתחם ורק לאחר שיש למתחם הסכם שכר טירחה חתום מול עורך הדין שנבחר על ידם ואשר נמצא שהוא מומחה בתחום פינוי בינוי. המינהלת עומדת לרשות כל התושבים בכל דבר ועניין והם מוזמנים להגיע אלינו".

השארת תגובה