בין הזמנים באלעד, לא מה שחשבתם

לאורך שלושת השבועות של ימי בין הזמנים ייערכו פעילויות, שיכללו הצגות ואירועים בכל רחבי העיר • השנה, לראשונה, הפארק הארכיאולוגי פותח עם שלל אטרקציות ייחודיות שיתקיימו במקום בימי בין הזמנים

אירועי הקיץ - הפארק הארכיאולוגי
אירועי הקיץ - הפארק הארכיאולוגי

הולכות ונשלמות ההיערכויות לקראת אירועי הקיץ המרכזיים בעיר. האירועים יתקיימו השנה במשך שלושה שבועות בפארק אלעד ע"ש דונלד ברמן, כאשר בשבועיים הראשונים, יחד עם אקשן-לנד, יופעל במקום לונה פארק ענק, ובשבוע האחרון ייערכו במקום ההצגות והמופעים, כשאת אירועי הבין הזמנים יחתום הקומזיץ בליל שישי האחרון של בין הזמנים.

החידוש השנה הוא במגוון הפעילויות שיתקיימו לאורך שלושת השבועות, שיכללו את כל העיר, בהצגות ואירועים חווייתיים שילוו את התושבים לכל אורך ימי בין הזמנים, החל מי"א באב עד ר"ח אלול.

חידוש מיוחד השנה הוא שיתוף פעולה עם לשכות סגני ראש העיר, יהודה בוטבול ואברהם שטרן, להרחבת הפעילויות בימי בין הזמנים עבור תלמידי הישיבות, ובהפקת אירועים נוספים מעבר לאירוע סגירת בין הזמנים המסורתי.

הלונה פארק כולל השנה שורה גדולה של מתקני ענק, כמו בלרינה, טוויסטר, רכבת הרים וקרוסלות למיניהן. כמו כן, יהיה גם מתחם גדול לקטנטנים, עם מתנפחים ומתקנים חשמליים רבים.

גם השנה מיזם 'כרטיסים ונהנים' זוכה להצלחה רבה בקרב התושבים, עם הטבות משמעותיות בכניסות לבריכות נחשונים במים, ובריכת גן ונוף. כשבמקביל השנה הורחב סל ההטבות לתושבי העיר, עם הוספת פארק המים חפץ חיים, שיעניק מחיר מיוחד עבור תושבי אלעד, בימי בין הזמנים, וזאת במכירת כרטיסים שתתקיים במתנ"ס.

בלשכת ראש העיר ומחלקת הדוברות העירונית, עמלים בימים אלה על השלמת חוברת מפורטת עם שלל אירועי הקיץ, שתתפרסם בדיוור ישיר לכלל תושבי העיר ותאפשר למשפחות לבחור את האטרקציות המתאימות עבור בני המשפחה להנאה וחוויה מובטחת.

לראשונה: שלל אטרקציות בפארק הארכיאולוגי

השנה לראשונה יפתחו לציבור שעריו של הפארק הארכיאולוגי שנמצא במרכזה של העיר. במהלך ימי בין הזמנים יתקיימו במקום פעילויות ואטרקציות חווייתיות וחינוכיות, עבור מבקרים.

במרכזה של העיר, בגבעה מלבבת עם נוף מרהיב הצופה על שפלת החוף, נמצאו בשטח עדויות לעיר עברית עתיקה המתוארכת לתקופת בית שני. גת שמנים לצד בתי בד, שומרה לצד שרידי בית כנסת. הערכת המומחים היא כי במקום פעלה חווה חקלאית מרכזית ששימשה את כל יישובי האזור להפקת שמן ויין בעת העתיקה.

במהלך השנה פועלת במקום חווה חקלאית לגילאי יסודי בשילוב בית ספר חקלאי כאשר הילדים לומדים בצורה מעשית את המצוות התלויות בארץ, ל"ט מלאכות שבת ועוד. במהלך השנה משתתפים בלימודים במקום אלפי ילדים, מאלעד ומחוצה לה.

לקראת בין הזמנים, הנחה ראש העיר ישראל פרוש, להתאים את המקום לכלל הציבור, ואכן, בעצת אנשי מקצוע מומחים, הוכנו מגוון פעילויות ואטרקציות, והמקום יפתח את שעריו לכלל הציבור למשך ימי בין הזמנים.

במסגרת הפעילות תתנסו בין שבילי הפארק רחב הידיים, באופן בלתי אמצעי, מהחיים לפני 2000 שנה במתקנים ההיסטוריים שנמצאו במקום, שוקמו, שוחזרו והושמשו.

בין תחנות הפעילות שייפתחו בבין הזמנים: שתילת צמחים וירקות, בית הבד, טיפול בדגן, דיש וקציר, אפיה בטאבון, היסטוריה וקיימות. זמן הפעילות כשעתיים והוא יתקיים בקבוצות על פי הרשמה מראש, בדרכי התקשרות שיפורסמו בהמשך.

ראש העיר ישראל פרוש אומר, כי "אנחנו בטוחים שהפנינה הזו במרכזה של העיר, תהיה אבן שואבת למבקרים רבים, גם מאלעד אבל לא פחות מכך מתושבים מחוץ לעיר, שייהנו לראות את האטרקציות הרבות שמעניקה אלעד, לאורך השנה ובימי החופש. אנחנו מזמינים את המשפחות לבוא וליהנות מאטרקציה ייחודית ונדירה שתהיה בפארק הארכיאולוגי בשבועות הקרובים".

 

השארת תגובה