לזכר התלמידה: יום זהירות בדרכים

יום פעילות מיוחד בנושא זהירות בדרכים התקיים בבית הספר מוריה בעיר, לעילוי נשמת תלמידת בית הספר, הילדה מוריה סרוסי ע"ה, שנהרגה בתאונת דרכים לפני מספר חודשים

מעבר חציה
מעבר חציה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בשיתוף פעולה של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, משטרת ישראל, משרד החינוך ועיריית אלעד, התקיים יום שיא בנושא זהירות בדרכים בבי"ס בנות מוריה בעיר, כאשר המסע המרכזי נערך לע"נ של תלמידת בית הספר, מוריה סרוסי ע"ה, שנהרגה בתאונת דרכים בחודש ניסן האחרון, במהלך רכיבה על אופנים בסמוך לביתה.

ביום המיוחד נכחו נציגי מינהל הפיקוח ממשרד החינוך ובראשם יעקב הלמן וצוות מדריכים מכלל המחוזות, מפקד נקודת המשטרה באלעד מר אלי יעקב וסגנו, מר דני רביד מנהל מרחב שפלה ברשות הלאומית לבטיחות בדרכים וגב' טובי אלמגור מנהלת מחלקת פרויקטים עירוניים בעיריית אלעד.

לאור האירוע שפקד את בית הספר, יזמה גב' אורלי רם, מדריכת משרד החינוך בבית הספר, פנייה למנהלת בית הספר גב' הדס קורח ובקשה ממנה לקחת את התובנות וההתמודדויות כתוצאה מהאירוע בו נהרגה מוריה ע"ה, למקום של התנסות ולמידה חווייתית במסגרת יום שיא, מנהלת בית הספר נענתה בחיוב תוך שהיא מבינה בחשיבות התכנית .

בין תחנות ההפעלה השונות בבית הספר נכחו האורחים לראות תחנות יצירה, תחנת ספר דיגיטלי עם כללי מעבר חצייה, הדמיה מוחשית והתנסות חווייתית על כלי תחבורה שונים, הקרנה של הרלב"ד בנושא ועוד.

במהלך היום, הגיעה גב' דינה סרוסי, אמא של מוריה ע"ה, והתרשמה מפינות ההפעלה והלמידה שנשאו את נושא זהירות בדרכים ולא הסתירה את התפעלותה והתרגשותה ממנהיגות צעירה של בנות בית הספר שהפעילו את תחנות ההפעלה השונות.

ראש העיר ישראל פרוש ביקש להודות לכל מי ששותף ליוזמה המבורכת: ”זהירות בדרכים היא נושא חשוב מאין כמוהו בעינינו, ומצאנו את הדרך להשפיע ולהביא להעלאת המודעות לשמירה על כללי הבטיחות באלעד. אנו מקווים כי מתוך העיסוק החיובי של הילדים בנושא כל המשפחה תקפיד יותר ולא נדע חלילה עוד צער בפגיעות בנפש. המטה לבטיחות בדרכים בעיריית אלעד ימשיך לפעול להטמעה והסברה בנושא על מנת להגביר עוד ועוד בטיחות בדרכים".

השארת תגובה