'נורא דליבא': המפלגה שתפעל לשחרור יגאל עמיר

בשמאל דורשים מוועדת הבחירות המרכזית לפסול את מפלגת 'נורא דליבא' שכן היא מקדמת את שחרור רוצחו של ראש הממשלה המנוח יצחק רבין

D140-002
D140-002
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ביממה האחרונה נרשמה בוועדת הבחירות המרכזית מפלגה חדשה, 'נורא דליבא' שמה, המבקשת לקדם בין היתר את שחרורו של רוצח ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין ז"ל. על פי הדיווח משפחת עמיר עומדת ומברכת על המפלגה החדשה.

כצפוי בשמאל מביעים זעם על הרעיון ויו"ר העבודה עמיר פרץ כבר פנה לרשם המפלגות בדרישה לפסול את הרשימה החדשה. שכן לדבריו מדובר ב"חציית קו אדום ומדמם".

“כיו”ר מפלגת העבודה, תנועתו של הרמטכ”ל וראש הממשלה המנוח יצחק רבין, אני פונה אליך בבקשה דחופה שלא לרשום את מפלגת “נורא דליבא” שבמטרותיה מסווה לפעולות בלתי חוקיות". פרץ ממשיך ומפרט במכתבו, כי "בימים אלה מתגבשת מפלגה שעיקר מטרתה שחרורו של רוצח ראש הממשלה יצחק רבין. כראש תנועת העבודה אני רואה במעשה זה חציית קו אדום ומדמם. תנועתי ואני נאבק בכל הכוח כדי למנוע את החרפה הזאת.”

תגובה אחת
  1. עם כל סלידתי ממעשהו של יגאל עמיר ב-04.11.1995 בכיכר מלכי ישראל (היום, כיכר יצחק רבין) בתל אביב, איני רואה שום פסול או מעשה חריג בעצם הדרישה לשחרורו של רוצח (כולל, רוצחו של ראש הממשלה)לאחר שריצה למעלה מ-20 שנה במאסר. בסופו של דבר, כל מעשה רצח באשר הוא, הנו מעשה מגונה ונתעב בדיוק באותה מידה. לאמור, רצח ראש הממשלה יצחק רבין אינו שונה מרצח של סתם אדם ברחוב או פקיד בבנק. לפי החוק, לכל רוצח כעבור מספר מסויים של שנות ריצוי עונש המאסר מגיעה זכות לבקש מנשיא המדינה חנינה. לא שמעתי, שבמקרה עם מעשי רצח אחרים (והרבה יותר אכזריים) חוקקו חוק מיוחד על מנת למנוע כל אפשרות של שחרור הרוצח מהכלא. לכן, אין מקום להתקפי חרדה אל מול הקריאות הנשמעות כעת (קריאות לגיטימיות לגמרי במדינה שמתיימרת להיקרא דמוקרטית) לנהוג ברוצחו של ראש הממשלה יחס שלא יהיה שונה מהיחס אותו נוהגת המערכת לכל רוצח אחר. ליגאל עמיר מגיע זכות לדרוש שחרור מהכלא (או לפחות, יציאה מהבידוד לתא רגיל עם עוד אסירים), כמו שהזכות הזו נשמרת עבור כל רוצח ופושע קשה אחר במדינת ישראל. דינו של רוצח ראש הממשלה אינו שונה מרוצחו של סתם אזרח מהשורה.

    בברכה! שמואל ירושלמי – פעיל חברתי ואיש שמאל אמיתי

השארת תגובה