רמת שלמה: עושים סוף לעומסי התנועה

סגן ראש העיר יוסף דייטש המשמש כמ"מ יו"ר חברת 'מוריה', פנה למנכ"ל 'מוריה' יואל אבן ולמנהל אגף תכנון שרותי הנדסה בחברה, כדי שיבחנו את האפשרות להרחבת הכניסה לשכונת רמת שלמה לארבעה מסלולים

רק מחלף
רק מחלף
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

סגן ראש העיר ירושלים הרב יוסף דייטש, המכהן כמ"מ יו"ר חברת 'מוריה' המשמשת כזרוע ביצועית של עיריית ירושלים, פנה בימים אחרונים למנכ"ל 'מוריה' יואל אבן ולמנהל אגף תכנון שרותי הנדסה בחברה, כדי שיבחנו את האפשרות להרחבת הכניסה לשכונת רמת שלמה לארבעה מסלולים.

הפניה באה לאחר שנערמו על שולחנו של דייטש פניות רבות שהצביעו על אי שביעות רצון של תושבי השכונה מעומסי התנועה הכבדים הנוצרים ביציאה ובכניסה לשכונה מדי בוקר.

יו"ר המינהל הקהלתי הרב עזרא ברגר שהציג את הדברים בפני הרב דייטש, אמר שלפני מספר שנים כבר העלו תושבי השכונה דרישה להרחיב את הכביש שהיה בזמנו כביש הגישה היחיד לשכונה.

"נכון שהכניסה הנוספת לשכונה, אותה קידם הרב דייטש בקדנציה הקודמת עד להשלמתה, נותנת מענה נוסף", אומר הרב ברגר, "אבל עם כל זה עדיין קיימים עומסים כבדים מדי בוקר בכניסה הראשית".

דייטש הודיע כי הוא תומך תמיכה מלאה בתושבי השכונה ובטענותיהם, ודורש לקדם במהירות את הפתרונות הנדרשים. "אין שום היגיון בכך שכביש שמשתלב במחלף ייכנס לתוך כביש עם נתיב אחד בלבד, מה שכמובן יוצר עומסים כבדים", אומר סגן ראש העיר, "אם הכביש יורחב לשני נתיבים, היוצאים מרמת שלמה יוכלו להשתלב בו בצורה חלקה ויחסכו את הפקקים הנוראיים הללו".

דייטש הוסיף והדגיש כי במסגרת החלטה שקידם להקמת המחלף בכניסה לרמת שלמה, דבר שיביא לביטול הצומת המרומזר, אין כל הגיון כי ירידה מהמחלף תתנקז לכביש בעל נתיב נסיעה אחד.

כאמור  לאחר פגישות עבודה שוטפות עם מנכ"ל מוריה ובתיאום עם יועצי ראש העיר ומנהל אגף תושי"ה, הוחלט כי למרות השלמת עבודות הפיתוח האחרונות בכביש, יעשה מאמץ לבחון מחדש את הרחבת כביש הגישה לארבעה מסלולים ולביטול מעגל התנועה ברחוב דרוק.

הגורמים המקצועיים התבקשו להעביר את חוות דעתם המקצועית במהירות האפשרית, כדי לזרז ולמקסם את הפתרונות התנועתיים שישחררו את הלחץ הכבד בשעות השיא, ולאפשר זרימת תנועה מהירה וקלה לתושבי השכונה והמבקרים בה.

נתון נוסף שביקש דייטש לקחת בחשבון את תוספת הבניה של מאות יחידות דיור חדשות שנבנות כעת בשכונה, ואלו שעתידות עוד להיבנות לאחר שכבר שעברו את אישור הועדה המקומית בקדנציה הקודמת.

"רמת שלמה היא שכונה שעתידה לגדול בעוד מאות משפחות ואף יותר מכך, ובמקום להמתין עד שהעומסים יהיו כבדים הרבה יותר, עלינו לפעול מעכשיו כדי לפתור את הבעיות ולעשות כל מה שנדרש, כדי שתושבי 'רמת שלמה' יוכלו לצאת מהבית בבוקר בלי שיצטרכו להתעכב זמן ממושך בפקקים", סיכם דייטש.

השארת תגובה