סובב אלעד: החלה סלילת שביל האופניים

כמעט שנה לאחר שנחנך שלב א' של שביל האופניים הסובב את העיר, החלו העבודות להקמת שלב ב' באורך של 8 ק"מ • השביל יקיף את כל העיר ויאפשר הליכה ורכיבה בצורה בטוחה, ללא קשר עם כלי רכב

אלעד
אלעד
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

שלב ב' והעיקרי של שביל האופניים סובב אלעד יצא לדרך בימים האחרונים, עם התחלת סלילתו של שביל באורך 8 ק"מ, שיקיף את כל העיר אלעד ויאפשר הליכת בריאות לצד רכיבה בטיחותית ללא הפרעת כלי רכב.

השביל, פרי שיתוף פעולה של עיריית אלעד ומשרד התחבורה, אותו יזם ראש העיר ישראל פרוש, מטרתו להעניק היכרות חווייתית עם הטבע והנופים שלנו, בד בבד עם רכיבה בריאה ובטוחה, הרחק מהישג גלגליהן של המכוניות הנוסעות בשטח העיר וסביבתה.

שביל האופניים באורך 8 ק"מ, יחל מהכניסה לפארק מרים – טיילת הכניסה לעיר וינוע כלפי חלקו העליון של העיר, תוך שהוא משקיף לעבר נופים מרהיבים הגובלים עם אלעד, ויסתיים בסוף כביש המערכת העוקף את העיר בגבול היציאה מהעיר.

שביל זה, כאמור, הוא שלבש ב' של פרויקט זה, ויתחבר עם הקטע הראשון – שלב א' – של השביל שנחנך לפני כ-11 חודשים ואשר אורכו יותר משני קילומטרים נוספים, העוברים לאורכו של כביש   4711.

השביל תוכנן בצורה שתאפשר בניית 'מזלגות' ויציאות לכיוון בתי הספר, בכל האזורים הסמוכים לריכוזי מוסדות החינוך, מתוך מטרה לאפשר לתלמידים להגיע עם האופניים למוסדות בצורה בטוחה, כאשר המסלול מהבית לבית הספר יעבור בשביל האופניים, ללא אינטראקציה עם רכבים.

ראש העיר ישראל פרוש אמר: "אני שמח לבשר כי לאחר חודשים רבים ותכניות מורכבות יצא לפועל שביל האופניים העירוני. השביל תוכנן תוך הקפדה גדולה על שמירת הסביבה וייחודו נובע גם מקרבתו לעיר, מה שמאפשר לתושבים להגיע אליו ברכיבה על אופניים או אפילו ברגל. השביל מתמזג עם הטבע ומאפשר לנו לחוות את הנופים המרהיבים הגובלים עם אלעד בצורה חווייתית, שעד לפני זמן קצר הייתה בלתי אפשרית".

 

 

תגובה אחת
  1. תזכרו מה שאני כותב לכם
    שפורוש נותן סוכריה …. הוא לוקח 100 לעצמו ולאנש

השארת תגובה