דרישה: "לאסור על הליכוד להציב מצלמות"

בליכוד פנו בימים האחרונים ליו"ר ועדת הבחירות וביקשו ממנו הנחיות מפורטות כיצד והאם ניתן להציב מצלמות בסביבת קלפיות בבחירות, מתוך מטרה למנוע זיופים והצבעות כפולות

קלפי-בחירות-צילום-ועדת-הבחירות-המרכזית
קלפי-בחירות-צילום-ועדת-הבחירות-המרכזית
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

לאחר שבבחירות האחרונות הוצבו מצלמות אבטחה מחוץ לקלפיות במגזר הערבי, והיות ובמפלגת השלטון מתכוונים להציב מצלמות גם בבחירות הקרובות, מה שמעורר זעם רב בקרב האוכלוסיה הערבית הטוענת לפגיעה בחופש הפרטיות (תוך שהיא בוחרת להתעלם מהדיווחים על זיופים בקלפיות המגזר), פנתה חברת הכנסת עאידה תומא-סלימאן ליו"ר ועדת הבחירות המרכזית השופט חנן מלצר ודרש לאסור על הליכוד להציב מצלמות.

יצוין, כי בליכוד פנו בימים האחרונים למלצר וביקשו ממנו הנחיות מפורטות כיצד והאם ניתן להציב מצלמות בסביבת הקלפיות בבחירות בכדי למנוע זיופים והצבעות כפולות.

״אני רוצה להתריע כי פגישה כזו ומתן הנחיות לליכוד היא הענקת יתרון לא הוגן למפלגה המתחרה בבחירות. טוהר הבחירות אמור להישמר על ידי ועדת הבחירות המרכזית ועל ידה בלבד, ולא על ידי מפלגה שהינה צד בדבר – בטח כאשר מדובר במפלגת השלטון בעשור האחרון.״, לשון המכתב שששלחה תומא-סולימאן למלצר.

לדבריה, ״אין שום הצדקה לכך שהליכוד יציב מצלמות בקלפיות, בין אם ביישובים ערביים ובין אם ביישובים אחרים. מי שאמור להיות אמון על טוהר הבחירות היא ועדת הבחירות ולא מפלגה – ובטח שלא מפלגת השלטון. אני מבקשת כי כבודו לא ישתף פעולה עם התוכניות של הליכוד, שמטרתן לפגוע במימוש הזכות הדמוקרטית להצביע״. לשון המכתב.

השארת תגובה