הקורס שמשלב נשים חרדיות בלב ההייטק

בין קודש לחול: הקורס שמשלב לימודי פיתוח תוכנה ולימודי קודש לנשים חרדיות – הקורס שנבנה בשיתוף עם מכון אית"ן, משלב לימודי דת וקודש יחד עם פיתוח תוכנה ומותאם לאורח חייהן

אילוסטרציה: חדרי המחשבים בסיעור מוחות
אילוסטרציה: חדרי המחשבים בסיעור מוחות
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

אם עד היום הנשים החרדיות שולבו בהייטק בעיקר בתפקידי QA(בדיקות תוכנה), היום הן דורשות תפקידים מורכבים יותר. לכן, HackerU ומכון אית"ן זיהו את הפוטנציאל, ויפתחו בתחילת ספטמבר קורס פיתוח תוכנה ראשון מסוגו המשלב לימודי דת וקודש. הקורס יתקיים במתחם מופרד המותאם לאוכלוסייה החרדית. הפרדת המתחם והכשרתו, תאפשר לבנות שחששו ללכת ללימודי פיתוח תוכנה בשל העירוב בין גברים ונשים, להיכנס ללב ההייטק ולסלול את הדרך עבור נשים חרדיות נוספות.

דורון אהרנסון, סמנכ"ל HackerU ישראל, הוסיף כי "חלק קטן מהאוכלוסייה נהנה מהצמיחה של תחום ההייטק, כאשר השאיפה שלנו היא להוסיף עוד אנשים למעגל הזה. כיום, האוכלוסייה החרדית נמצאת בשוליים של המעגל ואני רואה בזה פספוס של עובדים איכותיים וטובים. זיהינו את הצורך של הנשים ללמוד מקצוע שייתן להן סיפוק, בסביבה שמותאמת לאורח חייהן, והחלטנו לבנות יחד עם מכון אית"ן קורס פיתוח תוכנה ייחודי, שמותאם לאורך חייהן של הנשים החרדיות, ומשלב בין לימודי דת וקודש במכון אית"ן לבין לימודי פיתוח תוכנה, במתחם מיוחד ומופרד שמתאים לאורך החיים החרדי".

בילה נוימן, סגנית מנהלת מכון אית"ן, אמרה כי "עד היום, מרבית הנשים החרדיות למדו בדיקת תוכנה, אך זיהינו מהקהל דרישה למקצוע רווחי ומשמעותי יותר שיאפשר להן לנהל חיי משפחה נוחים יותר. הבחירה בפיתוח תוכנה התבצעה לאחר שהגענו למסקנה כי זה התפקיד שצורת העבודה בו היא המתאימה ביותר לאורח החיים החרדי. השילוב עם HackerU, פותח עבורן את האפשרות ללמוד פיתוח תוכנה במסגרת שמתאימה להן. מעבר ללימודי ההייטק, אנו מלמדים אותן גם לימודי קודש וקורס מיוחד שפיתחנו אצלנו במכון שנותן כלים לבחורה החרדית בתחום העבודה, כמו איך להשתלב בשוק העבודה בצורה מיטבית, איך לעמוד בלחצים ואיך לשלב את ענייני המשפחה יחד עם העבודה".

חברת HackerU היא החברה המובילה בישראל להכשרה והשמת עובדים למקצועות ההייטק. החברה פועלת למעלה מ – 20 שנה בארץ ובעולם ומציעה את מסלולי הלימוד המקצועיים והמקיפים ביותר בשוק. להאקריו 3 מרכזי הדרכה בישראל, סניפים במוסקבה, אוקראינה ומספר סניפים בארה"ב. מלבד הפעילות בקמפוסים השונים, החברה מציעה שירותי סייבר, ומבצעת שיתופי פעולה אקדמיים וטכנולוגיים עם גורמים נוספים בארץ ובעולם (בארצות הברית, אירופה, רוסיה, הודו, אפריקה, דרום אמריקה ובפיליפינים).

תגובה אחת
  1. יישר כח יוזמה מבורכת

השארת תגובה