בני גנץ: "בקעת הירדן בשליטת ישראל לעד"

גנץ ויעלון בבקעת הירדן
גנץ ויעלון בבקעת הירדן
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

המועמד לראשות הממשלה ויו"ר כחול לבן רא"ל (מיל') בני גנץ: "בקעת הירדן תהיה בשליטת ישראל לעד. נציג תכנית לאומית לפיתוח הבקעה"

המועמד לראשות הממשלה ויו"ר כחול לבן רא"ל (מיל') בני גנץ, ורא"ל (מיל') משה (בוגי) יעלון ערכו היום סיור מיוחד בבקעת הירדן. לסיור הצטרפו חברי הכנסת יועז הנדל, האלופה (מיל') אורנה ברביבאי, אלון שוסטר וצביקה האוזר. במסגרת הסיור יפגשו חברי הרשימה עם ראשי מועצת בקעת הירדן ומגילות ים המלח ויקיימו מפגש עם חקלאי ומתיישבי האיזור.

רא"ל (מיל') בני גנץ: "אנחנו מכירים את בקעת הירדן משנות שירותנו הארוכות- מכירים את חשיבותה האסטרטגית. בכל הסדר בקעת הירדן צריכה ותהיה חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל. הבקעה היא חומת המגן המזרחית של מדינת ישראל. היא לעד תהיה בשליטה שלנו. יש לזה חשיבות אסטרטגית עצומה. מתוך ההכרה בכך, וההערכה למתיישבים – נפתח תכנית לאומית ונקצה מיליארדי שקלים בשנים הקרובות להתיישבות, חקלאות ומסחר. נכין תכנית רחבה שתכלול גם הקמת מרכז עירוני במעלה אפרים והרחבה של כביש 90. כחול לבן מחויבת למתיישבים בבקעת הירדן".

שר הביטחון לשעבר רא"ל (מיל') בוגי יעלון: "אנחנו נשמור על שליטה ישראלית מלאה בבקעת הירדן במובן הרחב של המילה. שליטה מנהר הירדן ועד גב ההר. כל מי שמבין ביטחון – מבין שהבקעה צריכה להיות חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל. אם הגבול יהיה הקו הירוק לשעבר- לא תהיה לנו כל שליטה על מה שקורה בין כפר סבא לבין טהרן.
בבקעת הירדן 9000 תושבים – חלוצים שמצפים לפיתוח. מדינת ישראל הזניחה בשנים האחרונות את בקעת הירדן. כשמדברים על ביטחון – מדברים על התיישבות. כחול לבן תחזיר את ההשקה לכאן"

השארת תגובה