גנץ: "מאמין בהובלה אורתודוקסית"

ציטוטים בלעדיים מתוך מפגש סגור של יו"ר כחול לבן בני גנץ בבני ברק, שפורסם הבוקר בעיתוני רשת 'קו עיתונות', קבוצת התקשורת הגדולה במגזר החרדי

עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

ביום חמישי שעבר, הגיע יו"ר 'כחול לבן' בני גנץ לסיור בבני ברק, כשבמרכזה ערך מפגש סגור לקבוצה של תושבי חרדים, במסעדה ביתית ברחוב אהרונסון בעיר, כשציטוטים מתוך המפגש הסגור מתפרסמים הבוקר בעיתוני רשת 'קו עיתונות'.

בדבריו, התייחס גנץ ממושכות לנושאים שעל סדר היום ושטח את דעותיו בנושאים שעל הפרק. גנץ הפציר בנוכחים לחפש את המכנה המשותף ולנהל שיח הוגן, גם בסוגיות שנויות במחלוקת.

כך לדוגמה הביא את נושא הלימודים בהפרדה, שבמושכל ראשון הוא היה סבור כי הם פסולים, אך לאחר שיח ולמידה הוא סבור כי הם נכונים, בכדי לאפשר לאוכלוסייה החרדית ללמוד ולהתפתח על פי אמונתה.

על לפיד: "אני אומר לכם, יאיר הוא לא אנטי חרדי, לא אנטי יהודי, לא עושה הכללות ולא מצייר את החרדים כסחטנים. תפיסתו חילונית, ישרה, עמוקה – לשיטתו. הוא לא שונא אתכם, לכל אחד יש את הגוונים שלו, אני מציע לכולנו בואו נימנע מפסילות.

"כמו שהחרדים רוצים שאני אקבל אותם ואני מקבל, אני רוצה שהם יקבלו את הערכים הליברליים של אנשים אחרים. אתה לא יכול להגיד 'אני לא פסול' ובנשימה שנייה לפסול מישהו אחר. כשאני הייתי בצבא עודדתי גיוס חרדים, רציתי שהם יבואו כמו חרדים ויצאו כמו חרדים, לא שישתנו. אני מסתכל על האדם".

לצד זאת, גנץ העביר מסר ללפיד: "אני אומר ליאיר, כל מתאגרף יודע שמתאגרפים מתחבקים בזירה ומשיגים שני דברים: 1. הם נחים קצת מהמכות. 2. המנוף נהיה יותר קטן ואז האגרוף פחות כואב. אני חושב שאם נהיה מחובקים אחד אם השני כמו שאנחנו כעת, יושבים, מכירים, מדברים – הכל פחות כואב".

על הפרדת דת ומדינה: "בימים האחרונים אני עוסק עם עצמי בשאלה האם אנחנו צריכים הפרדת דת ומדינה או הסדרת דת ומדינה. ככל שהזמן עובר אני יותר ויותר חושב שהסוגייה היא 'הסדרת דת ומדינה' כי בסוף, אנחנו מדינה יהודית עם ערכים יהודיים ועם מסורת יהודית".

על הזרמים השונים ביהדות: "אני מאמין בהובלה אורתודוקסית. אני חושב שזה מה ששימר את עם ישראל לאורך שנים. האם אני חושב שיש להם בלעדיות ואין בלתם? לא".

השארת תגובה