דיכטר על שקד: "הליכוד לא שבץ נא"

על יו"ר ישראל בתינו אומר דיכטר: "לפעמים אני מחפש מורה נבוכים לאביגדור ליברמן. הוא גם ימין וגם ממשלת אחדות? ממשלת אחדות זה לא ימין"

אבי דיכטר מהליכוד
אבי דיכטר מהליכוד
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

חבר הכנסת אבי דיכטר (הליכוד) מסביר מדוע סירב נתניהו לשריין את איילת שקד במקום ראלי ברשימת הליכוד לכנסת ומתייחס לתעלומת אביגדור ליברמן שסחב את המדינה למערכת בחירות שנייה בתוך חודשים ספורים.

"אני לא מוטרד מהסקרים האלה, הם נותנים לך מגמות. אנחנו עדיין חודש וחצי לפני הבחירות, זה פרק זמן ארוך מאוד. בבחירות האחרונות דיברו על הליכוד עם 30 מנדטים ואפילו פחות, זה נגמר ב-35 מנדטים. הציבור מבין שבישורת האחרונה אין ברירה אלא להתמקד במפלגות הגדולות". כך דיכטר בשיחה עם ערוץ 7.

באשר ליו"ר ישראל בתינו אביגדור ליברמן שנוסק בסקרים סביב לעשרה המנדטים מסביר דיכטר, כי על ליברמן הממצב עצמו כלשון מאזניים לזכור, שבסקרי הבחירות הקודמות היה זה משה פייגלין שהוצג כל העת כלשון המאזניים ובסוף לא עבר את אחוז החסימה. לדבריו, "ליברמן כבר מעכשיו מתכנן ובונה את עצמו כלשון המאזניים, זה רחוק מאוד, זה לא נכון לעשות. צריך לראות לאן אביגדור ליברמן באמת לוקח אותנו, הוכח שאצלו, בניגוד לאמירה המפורסמת שלו, מילה זו לא מילה. אנחנו כולנו בבחירות בגלל ליברמן והמחיר על זה לא יכול להיות שלא יבוא לידי ביטוי בבחירות".

"לפעמים אני מחפש מורה נבוכים לאביגדור ליברמן. הוא גם ימין וגם ממשלת אחדות? ממשלת אחדות זה לא ימין. הליכוד רוצה ממשלת ימין, ממשלת אחדות זה דבר אחר. ליברמן צריך להחליט איפה הוא נמצא. ממשלת אחדות זו פשרה, אני נגד פשרות. צריך ליכוד גדול כדי להוביל מחנה ימין עם דירקטיבה פוליטית, מדינית וכלכלית של ימין".

דיכטר נשאל לגבי תוצאות הסקר שפורסם אמש ולפיו 'איחוד הימין' בראשות שקד נוגסים בכוחה של הליכוד והשיב, "אני מכיר את איילת שקד היטב, עבדנו לא מעט על חוק יסוד הלאום. היו לנו לא מעט פגישות ביחד. יחד עם זאת, צריך לזכור שאיילת שקד ונפתלי בנט לא עברו את אחוז החסימה ולכן בליכוד אי אפשר היה לתת לה את המקום שהיא ביקשה. לכן היא לא בליכוד. המיקום שהיא רצתה להיות בו לא היה ריאלי במחנה הליכוד אחרי שקלטנו לתוכנו את כולנו של כחלון. הליכוד היא לא איזה מפלגת שבץ נא, אלא מפלגה עם פריימריז שבהם בוחרים את ראש הליכוד ואת הרשימה".

השארת תגובה