כחול לבן: החכ"ים מאוכזבים "מחביאים אותנו"

חברי כנסת ב'כחול לבן' מאשימים כי קיבלו הנחייה שלא להתראיין בתקשורת כאשר יתר המרואיינים מבין הח"כים עוברים סינון קפדני ונדרשים לקבל אישור מראש

כחול לבן
כחול לבן
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

במפלגת 'כחול לבן' כמו ביתר המפלגות, נערכים בימים אלו להסתערות על השטח לקראת סגירת הרשימות והיכנסות המערכת הפוליטית לתזזית בחירות. אלא שחברי כנסת ב'כחול לבן' מביעים אכזבה מהתנהלות ההיררכיה במפלגה ומביעים דאגה מפני התוצאות בשטח.

'ישראל היום' מצטט הבוקר חברי כנסת במפלגה שטוענים כי "מחביאים אותם במפלגה", לטענתם, "אם בסבב הקודם נראה היה שבכחול לבן "מחביאים" בעיקר את יו"ר הרשימה בני גנץ, כעת נראה שהתמונה התהפכה. גנץ מרבה להתראיין עם כמה חברי כנסת בכירים מרשימתו בעוד חברי כנסת רבים ברשימה, מורחקים מעין הציבור או זוכים לראיונות בודדים בגופי תקשורת קטנים".

ח"כ המרשימה צוטט, "אמרו לנו בעדינות שאין לנו מספיק ניסיון תקשורתי ושהיו המון תקלות בקמפיין הקודם, אז יש החלטה שמי לא מנוסה לא יתראיין, כדי 'לשמור עלינו' וכדי שלא ייווצרו סערות מיותרות", לדבריו, "בכחול לבן משחררים אישורים לראיונות בעיקר לחברי הכנסת יוצאי יש עתיד, שכבר מנוסים יותר במערכת הפוליטית והתקשורתית, בעוד מדיניות "ההסתרה" היא לחברי הכנסת מחוסן לישראל".

לדברי חבר כנסת נוסף, "יש את חוד החנית של הח"כים שמתראיינים לתקשורת, וזה ממרמר מאוד לראות אחרים שנותנים להם בזמן שלא סומכים עליך. מציגים את זה ממקום של לגונן, אבל אני מבין היטב את המסר". לדברי הח"כים, מי שאינו מצטיין בראיונות מתבקש לעבור לעבודת שטח, ובכך למעשה מסומנים הבדלי מעמדות ברורים בין חברי הכנסת".

גורמים המעורים בנעשה בקמפיין כחול לבן אישרו ל"ישראל היום" כי הופעותיו של ח"כ אבי ניסנקורן בתקשורת עוברות סינון כדי שלא להציג מצג של מפלגת שמאל.

בכחול לבן הגיבו לדיווח ואמרו, כי "חברי הכנסת של כחול לבן קייימו בחודש האחרון 218 ראיונות בתקשורת, ועוד עשרות מפגשים עם הציבור. כחול לבן גאה בנבחרת הח"כים המרשימה שלה, שעסוקה בהחלפת השלטון ב־17 בספטמבר".

השארת תגובה