לימודים באירופה לבעלי אזרחות אירופאית

ללמוד במדינות אירופאיות וליהנות מכל היתרונות של מגורים באירופה – לימודים באירופה מאפשרים לסטודנטים לחוות חוויה ייחודית, מעצבת ומחשלת. כאשר במדינות רבות ניתן לשלם סכום נמוך או ללמוד בחינם

לימודים באירופה
לימודים באירופה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

במהלך השנים האחרונות חל שינוי בחוק הפורטוגלי, כך שהוא מקנה לצאצאים של מגורשי פורטוגל וספרד את האפשרות לקבל דרכון פורטוגלי. שינוי החוק הפך את הדרכון הפורטוגלי לנפוץ ונגיש עבור הרבה ישראלים.  לדרכון הפורטוגלי – שהוא דרכון אירופאי, יש הרבה יתרונות. אחד מן היתרונות הללו מקנה לבעליו את היכולת ללמוד באירופה במחירים נמוכים ביחס למחירים בארץ או אפילו ללמוד במדינות שונות באירופה בחינם. בין מגוון המדינות בהן יכולים בעלי אזרחות אירופאית ללמוד תמורת תשלום נמוך באופן יחסי לתשלום בארץ או ללמוד בחינם ניתן לציין את המדינות: צרפת, אוסטריה, איטליה, גרמניה, נורבגיה, פורטוגל ואנגליה.

בעלי דרכון אירופאי – מספר מדינות בהן יכולים בעלי אזרחות אירופאית ללמוד

כפי שצוין – המחזיקים בדרכון אירופאי יכולים ללמוד במגוון מדינות תמורת תשלום נמוך ביחס לישראל או בחינם. להלן מספר מדינות בהן יכולים בעלי הדרכון ללמוד, מחירי הלימודים, מחיר לימודי מקצועות מסוימים ומענה לשאלה: "האם חובה ללמוד בשפה המקומית?"

צרפת – מחיר לימודי תואר ראשון באוניברסיטאות הציבוריות בצרפת עומד על 184 יורו לשנה. חלק מהמקצועות כרוכים בתשלום מעט גבוה יותר כמו למשל: לימודי רפואה. רוב תכניות הלימודים נלמדות בשפה המקומית. במקרה שהסטודנטים מעוניינים ללמוד גרמנית או צרפתית בבית ספר ייעודי ללימודי השפה המבוקשת בטרם פתיחת שנת הלימודים, הם יכולים להוסיף את עלות לימודי השפה.

אוסטריה – הסטודנטים שלומדים באוסטריה לא צריכים לשלם על שני סמסטרים, הדבר תקף לגבי כל התארים. בהמשך, יהיה על הסטודנטים לשלם 363 יורו לסמסטר.

איטליה – באוניברסיטאות הציבוריות יכולים הסטודנטים ללמוד תואר ראשון בסכום שנע בין 850-1,000 יורו לשנת לימוד. לימודים באוניברסיטאות הפרטיות כרוכים בתשלום גבוה יותר.

גרמניה – לימודים לתואר ראשון אינם כרוכים בתשלום למעט סכום שנע בין 150-250 יורו עבור רישום ללימודים.

נורבגיה – לימודים באוניברסיטה אינם כרוכים בתשלום והדבר חל על כל הסטודנטים. רוב התכניות לתואר ראשון נלמדות בשפה הנורבגית, כך שעל הסטודנטים שבוחרים ללמוד במדינה להפגין בקיאות בשפה ברמה שמאפשרת להם ללמוד במוסד אקדמי. כאשר מדובר על תארים מתקדמים ניתן למצוא תכניות רבות שאינן כרוכות בתשלום ונלמדות באנגלית.

פורטוגל – מחיר הלימודים בפורטוגל עומד על  950-1,250 יורו לשנת לימודים.

אנגליה – כמו במדינות רבות אחרות – עולים לימודים במוסדות לימוד ציבוריים פחות מעלות הלימודים במוסדות לימוד פרטיים. עלות הלימודים תלויה גם במקצוע. יחד עם זאת, זכאים בעלי דרכון אירופאי לתשלום מופחת, אך עליהם לגור באנגליה בשלוש השנים שקדמו להתחלת הלימודים.

לימודים באירופה מאפשרים לסטודנטים לחוות חוויה ייחודית, מעצבת ומחשלת. מבחר המדינות בהן ניתן ללמוד מקנות לסטודנטים חופש בחירה נרחב ויכולת להתגורר במדינה אירופאית וליהנות מכל היתרונות שהיא מציעה כאשר במדינות רבות ניתן לשלם סכום נמוך או ללמוד בחינם.

השארת תגובה