הליכוד: "הפסדנו בגלל בנט – זה עלול לחזור על עצמו"

היום שאחרי: בליכוד תוקפים את הסכם האיחוד בין הבית היהודי והימין החדש ואומרים כי מדובר ב'צילום מצב' מהתקופה שלפני הפרישה של בנט ושקד • שקד בהודעה: "פניי לאיחוד עם 'זהות' ו'עצמה'

שר החינוך נפתלי בנט בריאון לאבי גרינצייג ואבי בלום, צילום פישל רוזנפלד (13)
שר החינוך נפתלי בנט בריאון לאבי גרינצייג ואבי בלום, צילום פישל רוזנפלד (13)
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

במפלגת הליכוד תוקפים מאז אמש את ה'ברית' בין 'הבית היהודי' ו'הימין החדש' וחוששים מאיבוד קולות לגוש הימין בבחירות.

בעוד ב'איחוד הימין' במתכונתו החדשה השליכו את האחריות לקולות 'עצמה יהודית' ו'זהות' לעבר הליכוד וראש הממשלה, ח"כי הליכוד אינם נותרים חייבים ומסבירים מדוע אין מקום להשליך לעברם את תפוח האדמה הלוהט ולהטיל עליהם את האחריות.

שר המדע והטכנולוגיה, אופיר אקוניס אמר הבוקר, כי "המיקומים במפלגה השתנו, אך לא קרה שום דבר דרמטי. הבית היהודי המקורי חזר להיות אותו דבר כמו פעם".
על האפשרות לשריון בן גביר בליכוד הסביר אקוניס כי הדבר איננו אפשרי, שכן "בן גביר לא שותף לערכים הליברליים של הליכוד".

ח"כ יואב קיש שהתראיין הבוקר ל-103FM האשים את איחוד פרץ-סמוטריץ-שקד-בנט כמהלך של חוסר אחריות. "אני רואה מהלך של חוסר אחריות בימין. בעוד בשמאל מאחדים שורות, ברק נכנס למרצ בחדווה גדולה ובחיבוק גדול, אצלנו בימין כאילו לא למדו לקח. כולם 'מאושרים' מהאיחוד הגדול, אבל האיחוד הגדול הוא חזרה לתמונה לפני שבנט ושקד בגדו בבית היהודי ועכשיו חזרו חזרה והבית הסכימו לשים את שקד בראשותם במקום בנט. זה השינוי היחידי".

לדברי ח"כ קיש, "האיחוד הזה טוב בתנאי אחד: שיוביל לאיחוד מלא שנראה באותה רשימה גם את בן גביר וגם את פייגלין. מי שאחראית לעניין הזה זו שקד. אני רוצה לראות האם היא באמת מסוגלת להביא לשינוי. בסיבוב הקודם בגללה ובגלל בנט הימין הפסיד. אני מאוד חושש שבגללה נפסיד גם בסיבוב הזה".

ח"כ דוד ביטן המקורב לרה"מ הזכיר, כי "בעוד ב'איחוד הימין' דורשים מהליכוד לשריין מקומות לאנשי 'עצמה יהודית' הרי שהדבר עלול להרחיק מצביעים פוטנציאליים משורות המפלגה כאשר זו תוטבע בתווית קיצונית. מה גם שכבר שיריינו 4 מקומות לאנשי 'כולנו'", אמר ביטן.

הבוקר פרסמה שקד הודעה ולפיה, עם השלמת האיחוד עם 'הבית היהודי' פניה כעת להמשך השלמת התמונה עם צירופם של מפלגות 'זהות' ו'עוצמה יהודית'. ״בשורה נפלאה לגוש הימין. שבועות של מאמצים נשאו כעת פרי. איחדנו את מפלגות הימין לריצה משותפת כדי להבטיח שקולות יקרים לא ילכו אל הפח. בשבועות האחרונים פעלתי לכך מסביב לשעון יחד עם שותפיי לדרך. הצלחנו. כעת פניי לחיבורים נוספים. בכוונתי להמשיך במאמצים לאחד גם את עוצמה יהודית וזהות. כולנו צריכים להיות בסיעה אחת גדולה. נמצה את מאמצי האחדות עד הדקה האחרונה״. לשון ההודעה.

השארת תגובה