סקר פנימי: 'כחול לבן' מאבדת את הרוסים

בעוד בליכוד ובמפלגות נוספות מסתערים על הקול הרוסי, מתברר כי דווקא מפלגת 'כחול לבן' המתיימרת להפוך למפלגת שלטון, אינה מצליחה לתפוס אחיזה ברחוב הרוסי

כחול לבן
כחול לבן
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בעוד בליכוד ובמפלגות נוספות מסתערים על הקול הרוסי, מתברר כי דווקא מפלגת 'כחול לבן' המתיימרת להפוך למפלגת שלטון, אינה מצליחה לתפוס אחיזה ברחוב הרוסי.

בכחול לבן נרשמת בימים האחרונים דאגה בעקבות מגמת ירידה של מצביעים דוברי רוסית. מנתוני סקר "הגל החדש" שהגיע לידי "ישראל היום" עולה, כי הסקר מאשש חשש שעלה בקרב בכירים במפלגה ולפיו, כחול לבן מאבדת לטובת ישראל ביתנו והליכוד, כשליש מקולות דוברי הרוסית שהיו ברשותם בבחירות האחרונות.

לפי 'ישראל היום', בבחירות אפריל 2019 הקול הרוסי היה שווה לרשימה שלושה מנדטים. כעת, נראה כי הרשימה צפויה לאבד לפחות מנדט אחד, שיתחלק בעיקר בין בוחרי ישראל ביתנו והליכוד. בזמן שנתניהו התגאה לאחרונה להציג את מנהל הקמפיין הרוסי שלו, רוברט אילטוב, שהיה יד ימינו של ליברמן ואת הספורטאי לשעבר, אלכס אברבוך, ניהול הקמפיין הרוסי של כחול לבן מוטל על כתפי חבר כנסת אחד בלבד – יואל רזבוזוב, שממוקם במקום ה־18 בלבד.

נתון מעניין שעולה מהסקר הוא ששמינית מהמצביעים דוברי הרוסית טוענים שאם ח"כ רזבוזוב ימוקם במקום גבוה יותר ברשימה, הדבר יגדיל את הסיכוי שיצביעו לכחול לבן – נתון ששווה מספרית ל־40 אלף קולות, ויחזיר לרשימת כחול לבן את המנדט שהיא צפויה לאבד, ואף לשפר את מעמדה בקרב המצביעים במגזר בבחירות הקרובות.

מהסקר עולה עוד, כי חמישית מהמצביעים דוברי הרוסית סבורים שאם ח"כ רזבוזוב יעזוב את כחול לבן ויצטרף ל"ישראל ביתנו", הדבר יגדיל את הסיכוי שיצביעו למפלגה. בד בבד, בסקר מצוין כי שמינית מהקהל הרוסי סבורים שאם יצטרף לליכוד, הדבר יגדיל את הסיכוי שיצביעו למפלגת השלטון.

השארת תגובה