התכנית: "פוטין בירושלים לפני הבחירות"

בלשכת ראש הממשלה הפעילו בשבועות האחרונים לחצים על עיריית ירושלים לאשר את הקמת האנדרטה לכבודו של הנשיא פוטין כדי שזה יאות לבקר בישראל לפני הבחירות

נתניהו ופוטין, צילום עמוס בן גרשום לע"מ נתניהו ופוטין, צילום עמוס בן גרשום לע"מ
נתניהו ופוטין, צילום עמוס בן גרשום לע"מ נתניהו ופוטין, צילום עמוס בן גרשום לע"מ

בלשכת ראש הממשלה נעשים מאמצים להביא את נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, לביקור בירושלים בחודש ספטמבר, זאת כחלק מהניסיון לתאם לנתניהו ביקורים מדיניים משמעותיים עוד לפני הבחירות, כאשר בין היתר נשקלו יעדים כמו ארה"ב, הודו ויפן.

כזכור, בחודש פברואר האחרון, נפגש נתניהו עם פוטין במוסקבה, ובמהלך הפגישה המצולמת אמר נתניהו לנשיא, כי הוא עתיד לחנוך בירושלים אנדרטה לזכר הרוגי המצור על לנינגרד במלחמת העולם השנייה. השניים סיכמו שלטקס הזה הנשיא פוטין בכבודו ובעצמו יגיע לישראל וישתתף בה.

אמש הגיע לסיומו בעיריית ירושלים תהליך האישור של אותה אנדרטה, כאשר ועדת השמות של העירייה אישרה את שם האנדרטה, שתוצב בגן סאקר בירושלים.
בעלות כוללת של 1.2 מיליון ש"ח.

המטרה בישראל כרגע הוא לקיים את טקס החניכה של האנדרטה הזאת, שחשובה מאוד לפוטין ולרוסים, בחודש ספטמבר הקרוב, לפי הדיווח זו הסיבה שבתקופה האחרונה הופעלו לחצים על עיריית ירושלים מצד לשכת ראש הממשלה לסיים את ההליך הטכני והפרוצדוראלי כמה שיותר מהר. כעת, עם האישור הסופי בעיריית ירושלים, יתחיל גם התיאום הרשמי של המועד המדויק לטקס החנוכה.

השארת תגובה