בשטח מחנה צריפין: יוקמו 2 מגדלי משרדים בני 26 קומות

חברת דונה תקים שני מגדלי משרדים על שטח מחנה צריפין המפונה, החברה זכתה במרכז על הקרקע בסכום של כ-41 מיליון שקל ותקים שני מגדלים של 26 קומות

אילוסטרציה
אילוסטרציה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

חברת דונה שי נכסים זכתה השבוע בשני מכרזים לרכישת קרקע במחנה צרפין שיתפנה בשנים הקרובות. היקף הרכישה עומד על כ-41 מיליון שקל וכולל 16,500 מ"ר משרדים, 1,250 מ"ר שטחי מסחר ו-5 קומות מרתף לחניות תת-קרקעיות.

הקרקע נמצאת בבסיס צריפין שיתפנה בשנים הקרובות ותבנה עליה שכונה חדשה שתהייה תחת האחריות המוניציפאלית של העיר ראשון לציון. שכונת הנרקיסים המתוכננת במקום כוללת גם הקמת מערכת הסעת המונים ובה הקו החום של הרכבת הקלה שעוברת בין שני המגדלים של דונה.

לדברי נתן מרבל, סמנכ"ל דונה שי נכסים, "אנו שמחים על הזכייה בקרקעות המבוקשות ביותר באזור המרכז. פינוי מחנה צריפין יאפשר הקמת שכונה חדשה במרכז הארץ שתכלול אלפי יח"ד ואיתה גם האפשרות להקים מרכזי תעסוקה שיספקו מענה הולם לביקוש הגואה. זכייה זו מצטרפת למכרז נוסף שזכינו בפרויקט דירה להשכיר בשוהם".

על פי תנאי המרכז, המגרש הראשון (מגרש 401) מתפרש על 2.79 דונם ויכלול זכויות לבנייה של 600 מ"ר מסחר, 8,000 מ"ר משרדים עד 26 קומות ו-5 קומות מרתף. המגרש השני, הממוקם בצידו השני של הכביש במרכז השכונה, יתפרש על 3 דונם ויכלול 650 מ"ר שטחי מסחר, 8,500 מ"ר משרדים עד 26 קומות ו-5 קומות מרתף. הוצאות הפיתוח עבור שני המכרזים יחד עומדים על כ-25.5 מיליון שקל.

שכונת נרקיסים, אשר נמצאת בשטח השיפוט של עיריית ראשון לציון, נמצאת בחלקו הדרומי של בסיס צריפין, ובסמוך לשכונות המזרחיות של העיר. על פי התכנון אמורים לקום בה 70 אלף מ"ר של שטחי מסחר ותעסוקה, מתוך 170 אלף מ"ר בסך הכול בשטחי התוכנית. בשכונה ייבנו כ-4,000 יחידות דיור חדשות, ולצד שכונת הנוריות, המתוכננת לקום בסמוך אליה, ייבנו על שטח בסיס צריפין כ-7,600 יחידות דיור חדשות.

השארת תגובה