"ציפינו משר התקשורת לחייב את הוט לסייע לפריפריה"

ראש המועצה האזורית הערבה התיכונה אייל בלום: "ציפינו משר התקשורת לחייב את הוט לסייע לפריפריה: ולא לקפח ולנתק אזורים המרוחקים במדינה"

אייל בלום-ראש מועצה אזורית הערבה התיכונה
אייל בלום-ראש מועצה אזורית הערבה התיכונה

בתגובה לכך ששר התקשורת דוד אמסלם אישר הקלות לחברת הוט מבלי שתחויב לספק שירות בשטחי יהודה ושומרון, ראש המועצה האזורית הערבה התיכונה אייל בלום אומר, כי הוא מאוכזב מהחלטת שר התקשורת דודי אמסלם הנחשב לשר חברתי, להקל במחויבותה של חברת הוט ולהפלות ולנתק את תושבי הפריפריה הרחוקה מתשתיות התקשורת.

על פי הוראת שר התקשורת, חברת הוט לא תחויב לפרוס תשתיות ביישובי הפריפריה ובכך לא יזכו התושבים לקבל תשתית כבלים ראויה, לא יהיה חיבור ל- 500 מגה כמו לתושבי מרכז הארץ, אלא רק של 40 מגה, באמצעותם קשה לנהל עסקים מרחוק. בנוסף, המדינה סומכת על כך שהוט מובייל תספק שירות באמצעות תשתיות סלולריות של בזק, אך בערבה התיכונה קיימות תשתיות בזק ישנות ובנוסף אין באזור קליטה סלולרית.

"אנו דורשים מהשר צדק חלוקתי וקבלת החלטה להנחת תשתיות, גם בפריפריה הרחוקה ולא להמשיך בקיפוח תושבי הפריפריה" אומר בלום ומציין, כי הערבה תצטרף לעתירת בג"צ כנגד החלטת הממשלה.

ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן הגיב: "תושבי יהודה ושומרון לא זוכים לקבל חלק נרחב מהשירותים שכל אזרח בישראל מקבל כמובן מאליו. אנחנו לא אזרחים סוג ב'- והדבר מקבל משנה תוקף בימי ממשלת ימין שמכריזה לא אחת כי היא רואה בנו חלק ממדינת ישראל. לא ייתכן שמשרד התקשורת ייתן הקלות נרחבות לחברת הוט בסכום של קרוב למיליארד שקל בפריסה האוניברסלית, בזמן שהחברה לא רואה לנכון לספק שירות לתושבי יהודה ושומרון. אנו סומכים על חברינו, השר דודי אמסלם, שבדיון הקרוב שיתקיים בנושא יביא לשיפור הכיסוי הסלולרי והכיסוי של מתן שירותי האינטרנט בשטחי יהודה ושומרון באופן מיידי ומלא".

השארת תגובה