"סיגריה אלקטרונית סכנה לבריאות"

מהאגודה למלחמה בסרטן נמסר, כי "מחקרים מצאו שסיגריות אלקטרוניות מכילות חומרים רעילים ומסרטנים העלולים לגרום להתפתחות גידולים סרטניים, אוטם שריר הלב, אירועים מוחיים וסיכון מוגבר למחלות לב"

איוד סיגריה
איוד סיגריה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ארגון הבריאות העולמי פרסם בימים האחרונים דו"ח חדש הסוקר בין היתר את המסוכנות שבאופנה החדשה שהתפשטה ותפסה אחיזה בין מעשנים, הסיגריה האלקטרונית.

בדו"ח המכיל 120 עמודים ומוגדר דרמטי, מוקדש פרק מיוחד ל"מגיפת הטבק העולמית", שם נקבע כי הסיגריות האלקטרוניות מהוות שער לכניסה לעולם העישון בקרב צעירים ואף משמשות בידי חברות הטבק כטקטיקה להרחבת בסיס צרכני הסיגריות במסווה של תרומה לבריאות הציבור.

הדו"ח ממליץ למדינות העולם לאסור שיווק סיגריות אלקטרוניות בטעמים, שלגביהן ידוע כי הן מהוות גורם מפתה לצעירים להתנסות בהן ובמקביל לאמץ מדיניות ורגולציה שיאלצו את היצרנים להפוך את המוצרים ללא אטרקטיביים לצעירים באמצעות אריזה אחידה ככל מוצרי הטבק.

עוד קובע הדו"ח, כי נכון להיום לא ניתן לטעון כי סיגריות אלקטרוניות מסייעות בגמילה מעישון, יעילותם של סוגים שונים של הסיגריה האלקטרונית מוטלת בספק שכן אלו לא נבדקו מעולם אף לא על ידי היצרנים בעצמם.

מהאגודה למלחמה בסרטן נמסר בתגובה, "אנחנו מצטרפים לעמדת ארגון הבריאות העולמי ומדגישים כי מחקרים מעודכנים כבר מצאו שסיגריות אלקטרוניות מכילות חומרים רעילים ומסרטנים העלולים לגרום להתפתחות גידולים סרטניים, אוטם שריר הלב, אירועים מוחיים וסיכון מוגבר למחלות לב, כפי שמודים אף היצרנים בעצמם, אשר לרוב שותפים או בעלים בחברות טבק ותיקות, הממשיכות במקביל לייצר ולשווק סיגריות רגילות וזקוקות למתמכרים חדשים".

השארת תגובה