לא יאומן: כמה שווה 'אצבע'

עובדת במפעל לייצור כוסות פלסטיק שקצה אצבעה נקטעה במכונה תפוצה על ידי המפעל ב-62,500 שקל

ישר-יעקובי-חדש
ישר-יעקובי-חדש
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

כמה שווה "קצה של אצבע" שנקטעה במהלך עבודה במפעל? בהסכם פשרה שהושג בבית משפט השלום בת"א, בתביעה שהוגשה על ידי עובדת נגד המפעל, הוסכם כי העובדת תקבל פיצוי של 62,500 שקל.

התביעה הוגשה באמצעות עו"ד ישר יעקובי נגד חברת  "די.סי. תעשיות נייר ופלסטיק בע"מ" מאזור התעשייה אלון תבור, ונגד חברת ביטוח חקלאי, שביטחה את החברה. בתביעה נטען, כי העובדת, בשנות ה-50 לחייה, שהייתה מפעילה של מכונה לייצור כוסות פלסטיק, ניסתה להוציא כוס שנתקעה במסוע שמוציא את הכוסות מהמכונה, בשעה שהמכונה הייתה מנותקת. לרוע מזלה, עובד אחר הפעיל בטעות את המכונה כשידה בתוך המסוע וכתוצאה מכך נקטע קצה האצבע הרביעית ביד ימין. העובדת הועברה מיד באמבולנס של מגן דוד אדום למרכז הרפואי העמק, שם  עברה ניתוח להשלמת הגדם.

בהמשך חזרה לבית החולים עקב כאבים בלתי פוסקים, טופלה במחלקה האורתופדית וקיבלה הדרכה והפעלה בעזרת ריפוי בעיסוק.  כמו כן המליצו לה להמשיך טיפול זה בקופת חולים בקהילה.

לדברי התביעה "חרף הטיפולים, לא הוטב מצבה של התובעת, ועד היום היא מתלוננת על כאבים באצבע, כאבי פנטום, חוסר תחושה בקצה האצבע, כאבים בהפעלת האצבע והקרנה לכף היד". כתוצאה מכך, היא מתקשה בהפעלה מאומצת של האצבע ובמוטוריקה עדינה.

המוסד לביטוח לאומי הכיר בכך כתאונת עבודה ומומחה לכירורגיה אורתופדית, שבדק אותה, קבע כי נותרה לה נכות של 7.5% לצמיתות. זאת, מבלי שהעובדת תבעה אחוזי נכות מהביטוח הלאומי.

כאמר הפיצוי ניתן במסגרת הסכם פשרה מבלי שהחברה הודתה באחריותה למקרה שאירע.

השארת תגובה