מוזס הודה בחקירתו: שוחחתי עם לפיד

ימים לאחר הודעת הפרקליטות שלא לפתוח בחקירה בגין פגישותיו התכופות של לפיד עם מו"ל 'ידיעות' נוני מוזס, נחשף כי מוזס עצמו הודה בחקירתו בתיק 2000 כי שוחח עם לפיד על חוק 'ישראל היום'

יאיר לפיד
יאיר לפיד
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ימים לאחר הודעת הפרקליטות כי החליטה שלא לחקור את מסכת קשריו של לפיד עם מו"ל "ידיעות אחרונות" נוני מוזס עמו נפגש מספר פעמים על פי החשד במטרה לקדם את 'חוק ישראל היום', בנימוק, כי "מותר לפוליטיקאים להיפגש עם אנשי תקשורת", חושף 'ישראל היום' את תמלילי חקירת מוזס בפרשת 2000 המעמיד את יאיר לפיד במבוכה שכן זה חזר וטען לאורך החודשים האחרונים כי בפגישותיו עם מוזס נושא 'ישראל היום' כלל לא עלה הפרק.

מתמליל החקירה, שהגיע לידי "ישראל היום", עולה כי מוזס ניסה להגן על לפיד בחקירתו, אולם בעקבות לחץ החוקרים נאלץ להודות, בסופו של דבר, כי נושא החוק עלה במהלך הפגישות בין השניים.

יצוין כי לאחר חשיפת דבר פגישותיו הסודיות של לפיד עם מוזס בביתו של איש עסקים בסביון, שאותן הסתיר על ידי השחרתן ביומנו, סירב לפיד להשיב לשאלה אם שוחח עם מוזס על "חוק ישראל היום". בתגובה להאשמות, שלפיהן קיבל סיקור אוהד מ"ידיעות אחרונות" בתמורה להעברת תקציבי פרסום של שרי מפלגתו לידי "ידיעות" ותמיכת סיעת יש עתיד ב"חוק ישראל היום", טען לפיד כי לא נפל כל פסול בפגישותיו עם מוזס, שכן פוליטיקאים נפגשים כל העת עם עיתונאים ומו"לים.

אולם מתמלול חקירתו של מוזס במשטרה עולה כי "חוק ישראל היום", אשר נועד לפגוע בעיתון הגדול בארץ, עניין שהיה מיטיב כלכלית עם "ידיעות אחרונות" המתחרה, אכן היה נושא לשיחה בינו לבין לפיד, כפי שמעיד התמלול הבא:

מוזס: "לפיד לא התעסק בדברים האלה".

החוקר, כורש ברנור, לא משתכנע: "בטוח שדיברת איתו".

מוזס מתחמק: "לפיד, לפיד הצביע?"

חוקר: "הוא, בטח שדיברת איתו. נו, מה אתה, רשום לי פה טמבל על המצח? נוני, נו, באמת".

מוזס: "אני לא מבין למה אתה מטיח בי את האשמות האלה".

חוקר: "לא, כי שאלה מאוד פשוטה, אתה דיברת איתו".

מוזס ממשיך להתחמק: "לפיד, לפיד היה… הצהיר תמיד שהוא לא יתעסק בכל החוקים שמדברים על תקשורת".

ברנור לא מרפה: "אבל אני שאלתי לא מה הוא הצהיר, אני שאלתי אם דיברת איתו".

בשלב הזה מודה מוזס: "יכול להיות שכן".

חוקר: "כן, עם מי עוד דיברת? תראה אני צריך להוציא ממך. שאלה מאוד פשוטה".

מוזס: "כי אני לא… אני לא…"

חוקר: "יש 120 חברי כנסת, בן אדם זוכר בראש".

השארת תגובה