חדר מיון חדש ומתקדם לטובת תושבי ירושלים

בשורות מרעישות עבור תושבי ירושלים, ובעיקר לתושבי מרכז העיר, השכונות הצפוניות והישובים הסמוכים

ליצמן ורוטשטיין
ליצמן ורוטשטיין
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

חדר מיון חדש המצויד בטכנולוגיות החדישות ביותר יוקם בהדסה הר הצופים וייתן מענה למאות אלפים הזקוקים לשירותי רפואה דחופה מדיי שנה.

עלותו של הפרויקט כמאה מיליון ₪, כאשר סגן שר הבריאות הציע כי עלות זו תתחלק בין הדסה, משרד הבריאות ועיריית ירושלים.

את אבן הפינה להקמת המבנה הניחו בטקס סגן שר הבריאות, הרב יעקב ליצמן, מנכ"ל בית החולים הדסה פרופ' זאב רוטשטיין, מנהלת בית החולים הדסה הר הצופים ד"ר תמר אלרם והמשנה לראש העיר ירושלים, הגב' פלר חסן-נחום.
במהלך האירוע שהתקיים על פסגת ההר, ברחבה הצופה אל נופי ים המלח, השתתפו בכירי מערכת הבריאות, מנהלי בית החולים הדסה וצוות המרכז לרפואה דחופה בהר הצופים.

בהציגה את מיקומו של המרכז החדש לרפואה דחופה, בשטח רחב ידיים, אמרה ד"ר תמר אלרם כי המערך החדש לרפואה דחופה הינו כורח המציאות, כיוון שהקמפוס של הדסה בהר הצופים משרת מעל מחצית מאוכלוסיית ירושלים רבתי, ובניית המרכז לרפואה דחופה מהווה אבן דרך נוספת בבניית הקמפוס החדש של בית החולים, תהליך שהתחיל עם מרכז השיקום שנמצא בהליכי בניה.

סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן: ״הגדרנו את השיפור במיונים ובפנימיות כיעד עליון במערכת הבריאות. המהלך של הדסה הר הצופים להקים מרלד חדש מיישם את הרצון שלנו לייעל ולשפר את השרות הרפואי למטופלים. משרד הבריאות רואה עצמו שותף למהלך החשוב ונפעל יחד לקידום ההקמה והפעלת המקום״.

פרופ' זאב רוטשטיין הודה לסגן השר ליצמן על פעילותו הענפה בקידום אינטנסיבי של תחום הבריאות, על האמון שהוא רוחש למרכז הרפואי הדסה וצוותיו, ועל נחישותו שהובילה למעמד הנוכחי בכיונונו של חדר מיון מן המתקדמים בארץ.

זהו מעמד שחיכינו לו מאז שנת 1977, עת חזרנו אל הר הצופים ופתחנו אותו מחדש ואנו מסוגלים לבנות את חדר המיון באופן מהיר למדיי, כאשר נסיים את גיוס הכספים הייעודי לשם כך. לכך נרתום לא רק את סגן שר הבריאות, אלא את ראש העיר
ירושלים וצוות מהנדסי העיר, ובטווח השנתיים הקרובות נחגוג את הקמתו המלאה של חדר המיון.

לשמחתי הקמפוס בהר הצופים זוכים לתפיסה חדשה מצידם של סגן שר הבריאות ושל עיריית ירושלים והעומד בראשה. בזכות התפיסה הזו, אנו נראה בהקדם על תוואי הנוף את מגדל האשפוז החדש בהר הצופים, לידו מרכז השיקום הגדול שכבר החלה בנייתו והוא יתן מענה למאות תושבי העיר הזקוקים לשיקום על סוגיו השונים, ובהמשך לפיתוח הקמפוס בהר הצופים על פי התוכניות הקיימות. כל אלו בזכות אדריכל נהדר, ארתור ספקטור המלווה את צעדינו ובזכות כל השותפים לדרך.

השארת תגובה