"מתנגדים למהלך חד צדדי בחוק גיל הפרישה לנשים"

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד ויו"ר נשיאות המגזר העסקי שרגא ברוש, כתבו לשר האוצר משה כחלון: "אנו מתנגדים לקידומו של מהלך חד צדדי של חקיקה בסוגיה כבדת משקל זו, שהיא בליבת יחסי העבודה במשק, ללא מעורבות של הצדדים הרלוונטיים ליחסי העבודה במשק הישראלי"

ארנון בר דוד, צילום: דף הפייסבוק של ההסתדרות
ארנון בר דוד, צילום: דף הפייסבוק של ההסתדרות
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד ויו"ר נשיאות המגזר העסקי שרגא ברוש , הודיעו לשר האוצר משה כחלון , על התנגדותם לתזכיר חוק גיל הפרישה לנשים כפי שהופץ בחודש שעבר, באופן חד צדדי וללא תיאום עמם. "אנו מתנגדים לעצם קידומו של מהלך חד צדדי של חקיקה בסוגיה כבדת משקל זו, שהיא בליבת יחסי העבודה במשק, ללא מעורבות של הצדדים הרלוונטיים ליחסי העבודה במשק הישראלי".

במכתב שהעבירו לשר האוצר, עם העתק לראש הממשלה בנימין נתניהו, הדגישו יו"ר ההסתדרות בר-דוד, ויו"ר נשיאות המגזר העסקי, ברוש, כי: "עיון בתזכיר החוק מעלה כי הוא מגלם עמדה קיצונית במיוחד, אשר אף הולכת מרחק רב מהמלצות הוועדה הציבורית".

במכתב צוין עוד כי ההסתדרות ונשיאות המגזר העסקי מקיימות דיונים בנושא ובכוונתן להגיש מסמך אשר במסגרתו, "תינתן התייחסות כוללת לסוגיית העלאת גיל הפרישה לנשים, ובין היתר מתווה ההעלאה ומענה לנשים במקצועות שוחקים".
בר-דוד וברוש הוסיפו כי הם חותרים לפתרון כולל של סוגיות קצבאות הזקנה, גיל הפרישה והפנסיה בישראל.

השארת תגובה