הפתרון: 100 אלף יח"ד לציבור החרדי

הממשלה מתכננת להוסיף לערים קרית גת וקריית מלאכי כ-65 אלף יח"ד עד 2040 שתהוונה חלק משמעותי מהפתרון למצוקת הדיור החרדית

כסיף הדמיה מן שנער אדריכלים
כסיף הדמיה מן שנער אדריכלים
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

על פי פרסום בכלכליסט, בקריית גת מתוכננת בניית עוד 40 אלף יח"ד, ובאדמת מושב תימורים ייבנו עוד 15 אלף יח"ד, שכונה זו צפויה להסתפח בעתיד לקריית מלאכי, על פי תכניות מנהל התכנון, שכונות אלו ייבנו עבור הציבור החרדי, כאשר בכסיף צפויה בניית 18 אלף יח"ד נוספות.

בנוסף, גם בחריש נשקלת האפשרות לשווק את 10,000 יח"ד המתוכננות להיבנות עבור הציבור החרדי. במקביל, צפויה בניית אלפי יח"ד נוספות באלעד וברמת בית שמש.

תכניות אלו מהוות יחד כ-100,000 יח"ד שיהוו חלק ניכר מפתרון צרכי הדיור החרדי ב-20 השנים הקרובות.

יצוין, כי מדובר בתכניות מרשימות אשר יחדיו מהוות כמות מרשימה של יח"ד, אולם בהתפרס על פני 20 שנים קדימה, בהחלט אין בכך כדי לתת מענה מלא עבור הנדרש, כשלפי הערכות מקצועיות נדרשת יותר מכמות כפולה של דירות עבור ה-20 שנים הקרובות, בפרט כאשר כבר כיום מצוקת הדיור בציבור החרדי ובהתאם לכך גם רמת המחירים, הינה החריפה ביותר.

כשנודע לפני שנתיים על הכוונה לייעד את השכונה בת 10,000 הדירות ממערב לקריית גת לחרדים, הצהיר ראש העירייה אבירם דהרי כי יפעל למנוע זאת ויקדם הקמה של שכונה לא חרדית. אבל כיום דהרי אומר ל"כלכליסט" כי אינו מתנגד לרעיון שעירו תקלוט עשרות אלפי חרדים. הוא מסביר כי "קריית גת תכיל בעתיד למעלה מ־100 אלף יחידות דיור. אין לנו בעיה לא עם חרדים, לא עם העולים מתימן, לא עם העולים מחבר העמים ולא עם עולי אתיופיה. קריית גת היא המודל הקלאסי לחיים יחד של כל שבטי ישראל. כפי שאמרתי כל הזמן העיר קריית גת הופכת אט אט למרכז החדש של ישראל והיא תהפוך בשנים הקרובות למטרופולין עם למעלה מ־300 אלף תושבים".

השארת תגובה