האם ששכחה את בנה ברכב – מנהלת מעון

"היה לה עומס מטורף. היא לוקחת על עצמה את האחריות. כל העולם היה סביבה והיא הגיעה לקצה. אתמול היא אמרה בלוויה: ‘חשבתי שאני רמבו. שאני יכולה לעשות הכול'”

ילד נעול ברכב
ילד נעול ברכב
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ימים ספורים לפני ששכחה את בנה הפעוט יהודה בן החצי שנה במכונית המשפחתית במודיעין עילית, פרסמה אמו בקבוצת הוואטסאפ של הגן אותו היא מנהלת הודעה המזכירה להורים שלא לשכוח את הילדים ברכב.

לפי דיווח של אור רביד ב’וואלה’, בהודעה שפרסמה בקבוצת הורי הגן של הגרעין התורני בלוד – כתבה האם: “חברים יקרים! כולם מדברים על עומס החום הצפוי היום… יצאתם מהרכב, תסתכלו סביב, שחלילה לא נשכח ילד באחד הרכבים…

“במקרה חירום הזעיקו את כוחות ההצלה ואת ידידים, מעל 15,500 מתנדבים ברחבי הארץ, המתנדב שיציל את המצב יכול להיות ממש מעבר לפינה…”.

בסוף ההודעה היא כתבה: “תרגישו חובה לשתף!!!”.

הטרגדיה התרחשה כאשר האמא החליטה לקחת את הפעוט עמה במקום למשפחתון, ונכנסה בשעה 10 בבוקר לחנות במודיעין עלית.

רק בשעה 13:00 היא קיבלה את התזכורת היומית הקבועה להוציא את הפעוט מהמשפחתון – ובאותו רגע הבינה ששכחה אותו ברכב.

חני שפירא, מדריכה חינוכית במעון שמנהלת האם שבנה יהודה בן החצי שנה נשכח אתמול במשך שלוש שעות ברכב נעול, סיפרה היום בשיחה עם אילה חסון ב-103fm על האסון הכבד.

שפירא סיפרה על הכאב שאופף את הסביבה המקורבת לאם: “פגשתי אותה אמש בבית החולים, כשהיא יושבת שם ולא מאמינה. זאת המכה הגדולה ביותר שאמא יכולה לקבל עלי אדמות. הדעת אינה יכולה לעכל כזה דבר.

“לאפרת יש שלושה ילדים מתוקים ומטופלים לתפארת מדינת ישראל. יהודה, הקטן ביניהם, היה כבן חמישה חודשים”.

החברה לעבודה סיפרה על אישה מעוררת השראה ואמא אחראית: “אפרת במקום של נתינה אינסופית, היא סיימה חופשת לידה ועם התינוק שלה על הידיים היא הגיעה לראות שהמעון מתפקד כמו שצריך, שיסגרו את השנה כמו שצריך. שהמטפלות שלה יקבלו ערך מוסף של מוסר עבודה. כל הילדים שעברו תחתה קיבלו את מלוא תשומת הלב שלה, את החשיבה קדימה, את התכנון, הדרכת ההורים”.

מה הביא לאסון, תהתה אילה, איך קרה הבלבול?

“היה לה עומס מטורף. היא לוקחת על עצמה את האחריות. כל העולם היה סביבה והיא הגיעה לקצה. אתמול היא אמרה בלוויה: ‘חשבתי שאני רמבו. שאני יכולה לעשות הכול'”.

“אפרת היום כואבת מאוד”, תיארה המקורבת את מצבה הנפשי הקשה מנשוא. “אנחנו עוטפים אותה. היא במצב רגשי קשה מאוד, מקום עבודתה דואג לה לפסיכולוגית. אמא של אפרת צמודה אליה. איני יודעת כמה המשפחה יכולה לתת מענה, כי גם היא כואבת. לעיתים דווקא המעגלים הרחוקים יותר יכולים לתת מענה”.

יהודה ז”ל הובא אתמול למנוחות בהר הזיתים בירושלים.

השארת תגובה