תכנית היזמות המתקדמת לסטארט-אפים חרדים התארח היום בבית הנשיא

המחזור הראשון של "BizLabs" – תכנית היזמות המתקדמת לסטארט-אפים חרדים התארח היום בבית הנשיא

בבית הנשיא
בבית הנשיא
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בבית הנשיא התארחו היום, בוגרי המחזור הראשון של "BizLabs"- תכנית המעודדת תעסוקה ויזמות היי-טק עבור הציבור החרדי. האירוע התקיים תחת מטריית מיזם "תקווה ישראלית" אותו מקדם בית הנשיא, והוצגו בו שבעה סטארט-אפים שהוקמו על ידי מייסדים חרדים. האירוע התקיים בהשתתפות נשיא המדינה, מנכ"ל בית הנשיא הראל טובי, מנכ"ל עמותת קרן ק.מ.ח מוטי פלדשטיין מנכ"ל קרן אחים מוטי אייכלר ומנכ"לית מטקריס גלובל ליבי אפין.

מנכ"ל בית הנשיא, הראל טובי, אמר כי בית הנשיא ימשיך לתמוך במיזמים המקדמים השתלבות מיטבית של כלל המגזרים במשק, מתוך דגש על תעסוקה איכותית בפריון גבוה. זאת כחלק מהפעילות של תקווה ישראלית הנערכת לסדר הישראלי החדש וליצירת שוק תעסוקה גמיש, ומרחב ציבורי משותף בו כל אדם מכל שבט או מגזר יכול לחוש בנוח.

המנכ"ל הוסיף כי החברה החרדית מציעה לשוק התעסוקה נקודת מבט שונה וייחודית שעשויה לתרום רבות למשק, בפרט בתחומי ההייטק והחדשנות הישראליים המבוססים על תעוזה, למידה מתמדת ואי נחת מהפתרונות הקיימים. תעשיית הטכנולוגיה היא קטר מוביל במישור הכלכלי והיא יכולה להיות כזו גם במישור הערכי, בכך שתהווה דוגמה ומופת לשיתוף פעולה בין כלל המגזרים של החברה הישראלית ומתן הזדמנות שווה.

תכנית הסטארט-אפים של ביזמקס, מרכז היזמות והחדשנות, הוקמה ע"י קרן ק.מ.ח, קרן אחים, מטריקס גלובל והרשות לפיתוח ירושלים, והושקה בתחילת 2017 בהשתתפות נשיא המדינה. זוהי התכנית המקיפה ביותר שנעשתה עד היום בתמיכה משמעותית עבור סטארט-אפים חרדים, המופעלת בשיתוף Google, KPMG, Amazon, האוני העברית ועוד. התכנית נולדה לאחר מחקר מקיף שהוכיח שמייסדי סטארט-אפים חרדים מתקשים יותר לגייס את השקעות המשך לעומת מקביליהם. BizLabs מנסה לגשר על פער זה, דרך תמיכה רחבת היקף שכוללת סדנאות מקצועיות, רכישת ידע וכלים רלוונטיים, שיתופי פעולה עם גופים בינלאומיים, מנטורים מקצועיים ופורום משקיעים רחב ופעיל.

שבעת הסטארט-אפים שהוצגו באירוע הם:

• Healables – חברת בריאות דיגיטלית בעלת פלטפורמת ריפוי משולבת.

• Quze – חברת בינה מלאכותית המספקת פתרון לייעול תורים מבוסס בינה מלאכותית במערכת הרפואית.

• VectoredPhotonics – חברת בריאות דיגיטלית המפתחת את הדור החדש של הבית החכם באמצעות תחנת עגינה ייעודית המופעלת על ידי חיישנים.

• No-Stack – שירות המאפשר פיתוח יישומים באופן קל ופשוט, המערכת הופכת כל מתכנת פרונט אנד למתכנת פול סטאק.

• Autonomeye – חברת בינה מלאכותית וראייה ממוחשבת אשר מפתחת משקפיים חכמים לעיוורים, שישמשו עבורם כעיניים לצורך הכוונה וניווט בדרך.

• BotanoHealth- חברת אגרוטק המפתחת ומייצרת פתרונות אפקטיביים וירוקים לפטריות ומחלות שפוגעות ביבולי חקלאות.

• EasySec – חברת סייבר, מתמקדת בהגנת סייבר, בקרה וניהול גישה ל-IOT, המספקת מערכת קלה להטמעה, קלה לתחזוקה וקלה למכירה.

השארת תגובה