שר האנרגיה האמריקאי הגיע לביקור בישראל ונפגש עם נתניהו

נתניהו בפגישתו עם שר האנרגיה האמריקאי ריק פרי: "אנו מקבלים בברכה את העובדה שארה"ב מלווה את מאמצינו לבנות את צינור הגז East-Med שיעביר את משאבי הגז שלנו לאירופה – זה אינטרס משותף לכולנו. אתה נוסע כעת לקהיר לפורום האנרגיה של מערב המזרח התיכון. זהו פורום חשוב מאוד, הוא מציג את שיתוף הפעולה שכבר מתרחש באזור. אנו רוצים לראות את שיתוף הפעולה הזה הולך ומתרחב. אלה סימנים טובים"

נתניהו ושטייניץ עם ריק פרי
נתניהו ושטייניץ עם ריק פרי
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בפגישה השתתפו גם שר האנרגיה והתשתיות יובל שטייניץ ושגריר ארה"ב בישראל דיוויד פרידמן.

דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו:

"אני מברך אותך, את השגריר פרידמן ואת האנשים ששוקדים על חיזוק הברית המצוינת בין ישראל לארצות הברית. הברית איתנה יותר ממה שהייתה אי פעם. הנשיא טראמפ הכיר בירושלים כבירת ישראל והעביר אליה את השגרירות; הוא הכיר בריבונות ישראל ברמת הגולן; ומעל לכול, הוא נקט עמדה איתנה מול איראן ומול שאיפותיה הגרעיניות הלא חוקיות ותוקפנותה באזור.

הסנקציות שהטיל הנשיא על איראן משפיעות. אפשר לראות שמקורות המימון לתוקפנותה בעירק, בסוריה, בלבנון, בעזה, מתחילים להתרוקן. הסנקציות מתחילות להשפיע, חשוב שהן ימשיכו להשפיע וחשוב להתמיד בלחץ.

אם הייתי צריך למנות את שלושת הדברים שעלינו לעשות מול התוקפנות האיראנית, הייתי אומר שהם לחץ, לחץ ועוד לחץ. אלה יכריחו את איראן לוותר על שאיפותיה הגרעיניות והאזוריות. אני מאמין שזה אפשרי לחלוטין. לא רק שזה אפשרי, זה ממש קורה.

חשוב מאוד שאומות העולם יכריזו על רצונם לבלום את התוקפנות האיראנית, לעמוד עם ארה"ב ולהפגין נחישות משותפת.

אסור לאפשר לאיראן להפריע למעבר הנפט במים הבינלאומיים. הדבר הראשון שצריך לעשות הוא להגדיל את הלחץ המופעל על איראן. אסור להפגין היסוס. אני מנהיג שהפגין שימוש שקול בכוח, ובמקרה הזה נחוץ שימוש שקול בלחץ.

אני מודה לנשיא, לך ולכל הממשל על עמדתכם הגלויה נגד פעולות לא חוקיות אלה של איראן. כמו כן, אני מבקש להודות לך, ריק, על מאמציך לחזק את שיתוף הפעולה בנושא אנרגיה. אני יודע שאתה עובד עם השר שטייניץ.

אנו מקבלים בברכה את העובדה שארה"ב מלווה את מאמצינו לבנות את צינור הגז East-Med שיעביר את משאבי הגז שלנו לאירופה – זה אינטרס משותף לכולנו. אתה נוסע כעת לקהיר לפורום האנרגיה של מערב המזרח התיכון. זהו פורום חשוב מאוד, הוא מציג את שיתוף הפעולה שכבר מתרחש באזור. אנו רוצים לראות את שיתוף הפעולה הזה הולך ומתרחב. אלה סימנים טובים.

יש בינינו ידידות מופלאה ואני מקבל אותך כאן כידיד אמת, כחבר אישי וכידיד של ישראל והעם היהודי. תודה לך על כל שנות הידידות ועל מה שעשית ומה שאתה עושה עכשיו".

עוד הוסיף רה"מ נתניהו:
"היה לנו כעת ביקור של משלחת עיתונאים ממדינות ערב. מלבד אחת מהן, לאף מדינה אין יחסים רשמיים עם ישראל. זה מתמצת את הנקודה שלי. הם מדברים על כך שרבים כל כך בעולם הערבי רוצים שלום עם ישראל, נרמול יחסים עם ישראל, לבקר בישראל. הם אינם תמיד חופשיים להביע את הרצונות האלה ותמיד קיימת התנגדות מטעם אלה שרוצים להחזיר אותנו אחורה. אך הם הביעו את הרצון הזה.

אמרתי להם, ואומר פה שוב, שקיימת ברית שאין לה תחליף בין ישראל לארה"ב. אין עוד מדינה כזאת ואין עוד ברית כזאת. גם אמרתי להם שבאזור הזה, ישראל היא הכוח שאין לו תחליף, משום שאין אף כוח אחר באזור שלולא נוכחותו ופעילותו – האזור היה מתמוטט. לולא ישראל ולולא הדברים שאנו עושים, הדברים שאנחנו דוגלים בהם והדברים שאנו מגינים עליהם, המזרח התיכון כולו היה מתמוטט ונופל לידי כוחות איסלאם קיצוני, השיעים בהובלת איראן או הקיצוניים השיעים בהובלת דאע"ש. ישראל היא הכוח הטבעי היחיד במזרח התיכון שמונע את התמוטטות המזרח התיכון. אני יודע שארה"ב וישראל מבינות את זה ומשתפות פעולה, מכיוון שארה"ב היא הכוח החיצוני שמוודא שהמזרח התיכון לא ייפול לידי הכוחות הללו.

היה לי חשוב מאוד לראות עיתונאים ערבים שמכירים בתפקיד שמשחקת ישראל בעתידם שלהם, בביטחונם שלהם ובהתפתחותם שלהם. זאת התפתחות מצוינת ושינוי עצום".

ריק פרי אמר במהלך ביקורו: "החזון והמנהיגות של נתניהו שינו את ההסטוריה"

השארת תגובה