למה מוצרי הגנה מהשמש לא בסל התרופות?

בדיקת המועצה הישראלית לצרכנות מגלה פערים של עשרות אחוזים במחירי מוצרי הגנה מהשמש • מנכ"ל המועצה לצרכנות עופר מרום "הוזלת המחיר תעלה פחות מהטיפול במחלות הנגרמות מחשיפה ממושכת לשמש"

blue-bottle-sun-screen-lotion-sandy-beach_23-2148103021
blue-bottle-sun-screen-lotion-sandy-beach_23-2148103021
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

קרם הגנה מהשמש הוא מוצר חובה בסל הקיץ הישראלי. המלצת משרד הבריאות לצרכנים היא מריחת קרם הגנה עם מקדם 15 ומעלה, על כל אזורי העור החשופים כ15-30 דקות לפני היציאה לשמש, אולם, למרות ההמלצה מדובר במוצרים יקרים, ושימוש תדיר , יעלה למשפחה מאות רבות של שקלים בשנה.

השוק מוצף במקדמי הגנה (סנני קרינה) מפני השמש. ברשתות הפארם קיים מגוון גדול של מוצרים, בהם גם מוצרי מותג פרטי (שופרסל, BE , רמי לוי, חצי חינם). במקרים רבים מחירי המותג הפרטי נמוכים יותר, למרות שלפעמים מדובר באותו מוצר.

בבדיקת אותם פרמטרים של דרגת מקדם ההגנה, תכולה, וסוג (תחליב/ספרי) ללא קשר למותג עצמו התגלו פערים של עד 115%

גם באותם מותגים מתגלים הפרשים בין הרשתות:
• קרם ההגנה (נובו) נמכר ברמי לוי ב 22.90 ואילו ברשת חצי חינם במחיר כפול של 44.90 ₪
• פער של 167% נמצא בקרם הגנה של אולטרסול (דר פישר ) לילדים 30 sps בחצי חינם הקרם נמכר ב 79.90 ₪ וברשת BE במחיר של 29.90 ₪

פערים גם נמצאו בהבדלים במחיר של קרם הגנה מסוג ניוואה בארץ ובחו"ל- הפרשים שמגיעים ל 160%

מנכ"ל המועצה לצרכנות עופר מרום: "בישראל, הנחשבת למדינה חמה, חובה שמוצרי ההגנה מהשמש יהיו נתונים לפיקוח, ומסובסדים במסגרת סל הבריאות, או שניתן לקנותם בהנחה עם מרשם רופא. הוזלת המחיר תעלה פחות מהטיפול במחלות הנגרמות מחשיפה ממושכת לשמש. בכוונת המועצה לפנות לשר הבריאות בדרישה להכריז על מוצרים אלו כעל מוצר רפואי, כמקובל בארצות הברית שם מקדם הגנה מהשמש נחשב כתרופה ללא מרשם , ולפקח על מחירם".

2 תגובות
  1. מה עם כל הכימיקלים בקרמי ההגנה? הם מסוכנים לא פחות מהשמש. הכי טוב להשתמש בקרמי הגנה טבעיים

  2. למה קפה לא בסל התרופות. רק אתמול פורסם כמה הקפה פה יקר.

השארת תגובה