אב שכול למפעל הפיס: "הודיעו מיידית על ביטול הפרס באופן סופי ללאה צמל"

בועז קוקיא סא"ל (מיל) בצה"ל ששיכל את בנו רון בפיגוע בערד שלח מכתב אישי ליו"ר מפעל הפיס אביגדור יצחקי ולמנכ"ל עמרי לוטן, בו הוא דורש: "הודיעו סופית על ביטול הפרס ללאה צמל"

דוכן של מפעל הפיס בירושלים (צילום: ויקיפדיה)
דוכן של מפעל הפיס בירושלים (צילום: ויקיפדיה)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

במכתב ששיגר בועז קוקיא להנהלת מפעל הפיס, הוא כותב: "לפני שנתיים התהפך עלי עולמי. בני רון חייל בצה"ל נרצח על ידי בדואי בערד בעודו ממתין באוטובוס. מאז חיי השתנו. החלטתי לקחת את האובדן והכאב ולמנף אותם למאבק בטרור. אבל שאני יהיה המשפחה השכולה האחרונה, ולא יסבלו עוד אחרים את הסבל הנורא בלאבד בן משפחה באירוע טרור.

אבל בנוסף ולא פחות חשוב מי שרצח את בני זה בדואי ואני פועל בכל הכוח דווקא באוכלוסיה הבדואית לקדם דו קיום גיוס לצה"ל והשתלבות במדינה. אינני נוקם ונוטר שנאה לאוכלוסיה, ההיפך אני נלחם במחבל ובבני משפחתו אך מבדיל בינו לבין השאר. בשנים האחרונות אני מנוי אצלכם, ולאחרונה תכננתי לבטל את המנוי אולם ברגע האחרון נמנעתי בשל כך שהודעתם שלא תממנו את הפרס למאדירי לא צמל. לאחר מכן חזרתם בכם וכעת הנני מוטרד מכך.

אודה לתשובה האם הפרס מבוטל או לא בהקדם. ככל שלא אקבל תשובה אבטל מיידית את המנוי שלי. אזכיר לאה צמל מגנה ותומכת ברצח מתנחלים וחיילי צה"ל. האדרתה זהו פרס לטרור פשוטו כמשמעו נקודה.

בנוסף אשמח שתשקלו בפיס בכובד ראש את הרכב הוועדות שמעניקות פרסים ופעילותן. הן חייבות להיות ברוח מגילת העצמאות ובהתאם למנדט שניתן להם ע״י מדינת ישראל."

מארגון בצלמו שמלווה את המאבק נמסר: "על מפעל הפיס להחליט מיידית על ביטול הפרס. כזכור כבר נקבע בעבר עך ידי דירקטוריון הפיס שפרס של מפעל הפיס לא יינתן למי שערכיו פוגעים במפעל הפיס. אין ספק שמדובר במקרה זה. חוו"ד המשפטית ששיגר ארגון בצלמו מוכיחה מעל כל ספק שמפעל הפיס לא רק שרשאי לבטל את הענקת הפרס אלא אף מחויב בכך".

השארת תגובה