רפורמות בחוף הים: פחות מתווכים, יותר חניונים

צביקה ברוט רוצה לשנות את פני הטיילת: מתווכים החוצה – מסעדות קדימה • מאבק החניונים: "חלה השתלטות של גורמים פרטיים, זה נגמר"

ימים
ימים
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

עונת הרחצה כבר כאן, החופש בעיצומו ותושבי העיר מבלים יותר בחופים שבת ים התברכה בהם. בשבועות האחרונים, הודיע ראש העיר צביקה ברוט על יציאה לשני מהלכים נפרדים, שעשויים לשפר את הגישה ולשנות את פני אזור החופים והטיילת.

בהודעה ראשונה, התייחס ברוט למצוקת החניה באזור, כשהוא מפנה אצבע מאשימה לגורמים האחראים למצוקה – המשתלטים על שטחי ציבור. "כל בת-ימי יודע שב-20 השנים האחרונות חלה השתלטות הדרגתית של גורמים פרטיים על חניונים שאמורים לשרת את תושבי בת-ים", כתב ברוט בעמוד הפייסבוק שלו וקבע: "זה נגמר".

ברוט הודיע כי "החל מקיץ 2019, החניונים חוזרים לשרת את כל הבת-ימים. שלושה חניונים בחוף הים הם חינמיים לגמרי לכלי-רכב הנושאים תו חנייה, ובהדרגה כך יהיה בהמשך עם חניונים נוספים ברחבי העיר".

בהודעה אחרת, התייחס ברוט למצב העסקים בטיילת וקידש מלחמה על חנויות שלא הולמות את אופי המקום. "טיילת היא מקום לבתי קפה, מסעדות ומקומות בילוי ולא למשרדי תיווך וכרישי נדל"ן", כתב ראש העירייה.

לדברי ברוט, "כפי שהתחייבתי, הוריתי היום להתחיל בהליך פינוי של כל משרדי התיווך הרבים שהשתלטו על הטיילת ב-15 השנים האחרונות, כדי לפנות מקום לעסקים שיתרמו לתושבים, ויקדמו את העיר. זה יהיה תהליך של כמה חודשים, שבו מקומות בילוי יחליפו את אנשי הנדל"ן".

ברוט לא הסביר איך בדעתו לפנות עסקים ממקומם, אך הוסיף: "אנחנו מכבדים את כל בעלי העסקים ונעזור להם כדי שיצליחו, אבל התושבים חייבים להיות במקום הראשון".

השארת תגובה