המוקד העירוני עוקב 'בזמן אמת' אחר רכבי השטיפה

מהפכת ה"עיר החכמה" מגיעה לרכבי הטיאוט של האגף לחזות העיר, בשבוע האחרון צוידו כל הרכבים ברכיב GPS המצביע על מיקום הרכב בזמן אמת • בעקבות המעקב הוזמנו הקבלנים לשיחת בירור השבוע בעירייה

רכבי שטיפה
רכבי שטיפה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ביוזמת סגן ראש העיר ומחזיק תיק חזור העיר, עו"ד יניב מרקוביץ', הותקנו בתחילת השבוע בכל רחבי הטיאוט בפועלים מטעם עיריית רחובות רכיבי  GPS, אשר מדווחים אונליין לעירייה על מקום הימצאם של הרכבים בזמן אמת.

בשבועות האחרונים התווספו לצי רכבי הטיאוט של העירייה 6 רכבים חדשים עליהם הותקנו מיטב אביזרי הטכנולוגיה המתקדמים בתחום. לצד זאת החלה העירייה בהפעלת מערך ניקיון רחוב הכולל גיוסם של 6 רכזי טיאוט, הפועלים במקביל ברחבי העיר מידי יום. מהעירייה נמסר, כי רכבי הטיאוט החדשים נועדו לנקות את הכבישים הראשיים ואת רחובות השכונות ברחבי העיר על פי תוכנית עבודה של האגף לחזות העיר, כאשר ההחלטה על התקנת הרכיבים לקבלת מידע בזמן אמת התקבלה במטרה להגביר את השקיפות מול התושבים, ולהגדיל את הפיקוח על הקבלנים אשר מבצעים את העבודה עבור העירייה. בעקבות התקנת החיישנים והמעקב אחרי הרכבים, זומנו הקבלנים לשיחת בירור השבוע בלשכתו של סגן ראש העיר עו"ד מרקוביץ'.

יצוין, כי מערך רכבי הטיאוט כולו מופעל באמצעות חברות חיצוניות ולא ע"י עיריית רחובות באופן ישיר ולכן ישנה חשיבות עליונה לפיקוח ובקרה על עבודתם. בשלב הראשון הדיווחים מועברים למוקד העירוני, למשרדי אגף חזות העיר וללשכת סגן ראש העיר.

בשלב השני ישולבו מפות אונליין באתר העירוני וכל תושב יוכל לדעת בכל רגע נתון היכן הרכבים ולוודא שרכבים אלו אכן היו בשכונה הרלוונטית בכל יום ויום.

עו"ד יניב מרקוביץ', סגן ראש ומחזיק תיק חזות העיר העומד מאחורי היוזמה מסביר, כי "המהלך הזה נודע בראש ובראשונה להגביר את הפיקוח על ניקיון העיר. מדובר בצעד מתבקש בדרך לשינוי יסודי בחזות העיר. בשלב הראשון נפקח ונעקוב אחרי העבודה של הקבלנים דרך העירייה ובשלב השני נביא לכך שגם התושבים יוכלו בצורה שקופה לראות ולדעת אם הרכב עבר אצלם בשכונה. עיריית רחובות משקיעה כעת משאבים רבים בטיפוח העיר וניקיונה- אך בלי פיקוח לא יהיה שינוי. נמשיך להוביל מהפיכה  בחזות העיר באמצעות כל הכלים העומדים לרשותנו."

השארת תגובה