העימות של בלוי עם ראש העיר

תקרית מביכה: ראש העיר רמי גרינברג פגש באקראי את הרב מרדכי בלוי וביקש לגרש אותו • בלוי: "ממתי נבחר ציבור אומר לאזרח 'אתה לא רצוי פה?', מזכיר שלטון דיקטטורי של צפון קוריאה"

בלוי וגרינברג בימים אחרים
בלוי וגרינברג בימים אחרים
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

ראש עיריית פתח תקווה רמי גרינברג תועד כשהוא תוקף מילולית את איש החינוך הרב מרדכי בלוי, בעת שזה הגיע לסיור בעיר, במסגרת פעילות תורנית של ארגון 'אנחנו וצאצאנו'. "קח ת'צמך סע לבני ברק, שם תשבור את הראש עם כל המלחמות שאתה עושה", הטיח גרינברג בבלוי.

ביום שישי האחרון, הגיע בלוי יחד עם אנשי ארגון 'אנחנו וצאצאנו' – המפעיל 13 סניפים בעיר – לפגישות וסיור, כהכנה לפעילות בין הזמנים.

תוך כדי נסיעה ברחוב רוזובסקי, פגש בלוי ברמי גרינברג – שצעד עם פמליה בשכונה החרדית – פתח את חלון הרכב ופנה אליו. מצלמות הרכב תיעדו את השיחה, כך היא נשמעה:

בלוי: שלום

גרינברג: מי אתם?

בלוי: אני הרב בלוי

גרינברג: הרב בלוי? מה אתה מחפש פה?

בלוי: באתי לבית מדרש

גרינברג: אין לך בית מדרש בבני ברק?

בלוי: יש לי גם בתי מדרש פה.

גרינברג: אין לך פה כלום, אתה פה, שום דבר אין לך. ביום שאחליט לא יהיה לך גם פה כלום, שמעת? אתה אל תחרחר פה מלחמות, קח ת'צמך סע לבני ברק שם תשבור את הראש עם כל המלחמות שאתה עושה, לא פה. אחרת באמת יהיה לך פה יותר נזק מאשר תועלת.

בלוי: אני המון שנים בפתח תקווה, 45 שנה.

גרינברג: אתה לא תהיה פה ברגע שאני אחליט. שמעת? סע.

יצוין כי מלבד היותו של בלוי איש 'דגל התורה', לגרינברג היכרות עקיפה איתו, מאחר וארגון 'משמרת הקודש והחינוך' בראשותו מעורב בהכשרה ובפיקוח על מספר בריכות בעיר. לפני כחודשיים פרסם בלוי מכתב בו נטען כי לאחר בדיקות – השימוש בבריכות עמישב אסור על פי ההלכה, בשל בעיות צניעות.

תוך דקות מהתקרית, הוצפה הרשת בתיעוד והתגובות לא איחרו לבוא. גרינברג מיהר לשגר הודעה בה ביקש להסביר את התנהגותו: "היום ביצעתי סיורים בכל רחבי העיר וגם בשכונת גני הדר של החרדים בכדי לטפל בהזנחה באזור כבר שנים. בזמן שאנחנו מסיירים בשמש עם כל הצוות, הגיח עסקן שמקבל משכורת ממפלגת יהדות התורה החרדית, הוא תושב ב"ב בכלל ובכל החודשים האחרונים מחרחר ריב ומדון בעיר בין דתיים לחילונים ובכלל. בקיצור איש קטן. אותו איש קטן הקליט את השיחה שלנו בה הבהרתי לו שאין לתושב בני ברק שמחרחר כאן מלחמות מה לחפש כאן. אני עומד אחרי כל מילה".

גרינברג אמר כי הוא פתוח "גם לביקורת בונה ולדעות אחרות. אבל לא נסבול מחרחרי ריב ומדון מחוץ לעיר שמלבים אש בגלל אינטרסים פוליטיים צרים".

בשיחה עם 'השבוע בפתח תקווה', מתאר הרב בלוי את התקרית מנקודת מבטו ומבהיר כי פנייתו לראש העיר הייתה שגרתית ומנומסת.

"מעולם לא נתקלתי בכזו עוינות מראש רשות כלפי אזרח שמגיע לעיר", אומר בלוי. "ממתי מגיע נבחר ציבור ואומר לאזרח 'אתה לא רצוי פה?' מדובר באיבוד עשתונות, האם ראש העיר יקבע מי יכנס לעיר ומי לא? עשרות שנים יש לי פעילות בפתח תקווה, אני חייב לגרינברג דיווח? צריך לקבל אישור כניסה? זה מזעזע. משום מה זה מזכיר לי את השלטון הדיקטטורי של צפון קוריאה".

השארת תגובה