מגן דוד אדום מסייע לבנות את מערך הכוננים בסנטיאגו

באירוע מיוחד בסנטיאגו, צ'ילה, נחתם הסכם שיתוף פעולה בין מגן דוד אדום לארגון ההצלה של סנטיאגו • מנכ"ל מד"א, אלי בין: "משמח ומרגש לראות כיצד בעזרת הניסיון הייחודי שצוברים הצוותים של מד"א בישראל, אנו יכולים לתרום להצלת חיים ברחבי העולם"

טקס ותרגיל שיתוף פעולה בצ'ילה - צילום SAMU.R.M - יולי 2019 (4)
טקס ותרגיל שיתוף פעולה בצ'ילה - צילום SAMU.R.M - יולי 2019 (4)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

עיריית פרובידנציה במחוז הבירה של צ'ילה החלה בפיילוט, במטרה להפעיל את אנשי שירות הביטחון העירוני כמגיבים ראשונים במקרי חירום רפואיים, בשיתוף פעולה עם שירות רפואת החירום העירוני SAMU R.M. פעילות זו היא חלק ממכלול פעילויות שיזמה שגרירות ישראל בסנטיאגו, בראשות השגריר וסגנו, לתמיכה בשירותי רפואת החירום בבירת צ'ילה. זאת, לאחר טרגדיה שחוו בשגרירות לפני כ-3 שנים, והמתבססת על הפעילות ארוכת השנים של מגן דוד אדום בצ'ילה.

במקביל, בכירים במד"א טסו בשבוע שעבר לצ'ילה, וחתמו על הסכם שיתוף פעולה בין שירות האמבולנסים של מחוז הבירה SAMU.R.M למד"א. במסגרת זו, ולאור הסכם שיתוף הפעולה שנחתם בין ראש ממשלת ישראל לנשיא צ'ילה בביקורו של האחרון בארץ, הועברה סדנא ע"י מד"א למנהלי שירותי SAMU בכל רחבי צ'ילה, בנושא ארגון שירותי רפואת חירום, והאופן שבו מד"א פועל.

הפעילות הסתיימה בסדנא אותה יזמה ואירחה מושלת מחוז הבירה במשרדיה במרכז העיר סנטיאגו. הסדנה עסקה בניסיון שצבר מד"א בארגון אירועים ציבוריים רחבי היקף, בדגש על כאלה בהם משתתפים בכירים, וזאת לקראת שני כינוסים גדולים שיתקיימו בצ'ילה בסוף השנה – APEC (הועידה הבינ"ל של ראשי הכלכלות הגדולות באסיה פסיפיק) ו – COP25 (ועידת האקלים של האו"ם).

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "החובשים והפראמדיקים של מגן דוד אדום מצילים חיים מדי יום, בכל רחבי הארץ, והסיפוק של כל אחד ואחת מהם אדיר בכל פעם מחדש. משמח ומרגש לראות כיצד בעזרת הניסיון הייחודי שצוברים הצוותים של מד"א בישראל, אנו יכולים לתרום להצלת חיים ברחבי העולם. שיתוף הפעולה עם שירות האמבולנסים של בירת צ'ילה חשוב מאוד עבור התושבים, ואנו שמחים על הזכות שיש לנו לסייע להם, למען הצלת חיי אדם".

השארת תגובה