"אנחנו חללים חיים – ולאף אחד כאן לא אכפת"

מחאת "הגיבורים השקופים" של עמותת "ההלם והקרב" ממשיכה ומגיע בשישי הקרוב לשוק מחנה יהודה • לאחר שחסמו את ציר בגין ביום ראשון, מחר (שישי) תגיע המחאה ללב שוק מחנה יהודה בירושלים במטרה להשמיע את זעקתם של מאות הלומי קרב שנקראו להגן על מדינת ישראל וכשחזרו הביתה גילו שאף אחד לא מתכוון לעזור להם להשיב את חייהם למסלולם

תרגיל צהלי
תרגיל צהלי
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ביום שישי הקרוב (19.7) תגיע מחאת "הגיבורים השקופים" לשוק מחנה יהודה בירושלים מטרתה לחשוף את מצבם וסיפורם הכואב של מאות הלומי קרב בישראל ששירותם הצבאי הותיר בהם נכות פיזית ונפשית. לתדהמתם, הפגיעה הקשה בהם ובבני משפחתם שמתמודדים מדי יום, שעה שעה, עם הנזק הכבד לא באה לידי ביטוי בפיצוי כספי הולם בחקיקה ובתקנות של המדינה.

אותם לוחמים נאלצים בלית ברירה להיגרר ללא כל סיוע משפטי ויד מכוונת למלחמת התשה מול אותה המערכת ששלחה אותם לקרב וכעת מסרבת בתוקף לעמוד לצידם. ללא תמיכת המדינה, מעגל הטראומה בישראל רק הולך וגדל, כאשר מצבם הנפשי של הלומי הקרב מביא לקריסה כלכלית ופירוק התא המשפחתי, דבר שפוגע ישירות גם בחיי האישה והילדים.

במהלך המחאה, מאות הלומי הקרב ומשפחותיהם יצאו יחד עם ארון הקבורה של הערכים הישראלים ללב השוק, לבושים במדי ב', במטרה למחות על התנהלות המדינה לאחר שהקריבו את בריאותם למענה. בנוסף, הפעם יצטרף למחאה גם הזמר
והיוצר נפתלי קון, יוזם חודש המודעות להלומי הקרב שבו לוקחים חלק מעל ל-150 ידוענים. הזמר יבצע את שיר המודעות "טריפ" ושירי זיכרון נוספים.

מאחורי המחאה עומדת עמותת "ההלם והקרב" שהוקמה רשמית רק לפני שלושה חודשים, ובה חברים 300 הלומי קרב ומשפחותיהם שקורסות תחת הטראומה וקולן כלל לא נשמע. אליהם מצטרפות אלמנות צהל מפורום "אלמנות ויתומי חללים" הנותרות חסרות אונים תחת השכול.

עמותת "ההלם והקרב" נחושה לשנות את המציאות הקשה בה מי שמסתכן יותר למען המדינה משלם מחיר כבד יותר ביום שאחרי הפציעה. הלומי הקרב קוראים לציבור להצטרף למחאה כדי להזכיר למדינת ישראל השולחת את הבנים למלחמה – להיות הראשונה לעמוד אחריהם ביום שאחרי ולהעניק למעגל הנפגעים לרבות בני המשפחה רשת ביטחון וטיפול מיטבי, כדי שיוכלו להשתקם ולחזור למסלול החיים.

השארת תגובה