הפתרונות למצוקת הדיור החרדי: 100 אלף יחי"ד

הממשלה מתכננת להוסיף לערים קרית גת וקריית מלאכי כ-65 אלף יחי"ד עד 2040 שתהוונה חלק משמעותי מהפתרון למצוקת הדיור החרדית

שכונת 'כרמי גת' בקריית גת | צילום: יח"צ
שכונת 'כרמי גת' בקריית גת | צילום: יח"צ
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

על פי פרסום בכלכליסט, בקריית גת מתוכננת בניית עוד 40 אלף יחי"ד, ובאדמת מושב תימורים ייבנו עוד 15 אלף יחי"ד, שכונה זו צפויה להסתפח בעתיד לקריית מלאכי, על פי תכניות מנהל התכנון, שכונות אלו ייבנו עבור הציבור החרדי, כאשר בכסיף צפויה בניית 18 אלף יחי"ד נוספות.

בנוסף, גם בחריש נשקלת האפשרות לשווק את 10,000 יחי"ד המתוכננות להיבנות עבור הציבור החרדי.

במקביל, צפויה בניית אלפי יחי"ד נוספות באלעד וברמת בית שמש.

תכניות אלו מהווים יחד כ100,000 יחי"ד שיהוו חלק ניכר מפתרון צרכי הדיור החרדי ב20 שנים הקרובות.

יצוין כי מדובר בתכניות מרשימות אשר יחדיו מהוות כמות נכבדת של יחי"ד, אולם בהתפרס על פני 20 שנים קדימה, בהחלט אין בכך כדי לתת מענה מלא עבור הנדרש, כשלפי הערכות מקצועיות נדרשת יותר מכמות כפולה של דירות עבור ה-20 שנים הקרובות, בפרט כאשר כבר כיום מצוקת הדיור בציבור החרדי ובהתאם לכך גם רמת המחירים, הינה החריפה ביותר.

כשנודע לפני שנתיים על הכוונה לייעד את השכונה בת 10,000 הדירות ממערב לקריית גת לחרדים, הצהיר ראש העירייה אבירם דהרי כי יפעל למנוע זאת ויקדם הקמה של שכונה לא חרדית. אבל כיום דהרי אומר ל"כלכליסט" כי אינו מתנגד לרעיון שעירו תקלוט עשרות אלפי חרדים. הוא מסביר כי "קריית גת תכיל בעתיד למעלה מ־100 אלף יחידות דיור. אין לנו בעיה לא עם חרדים, לא עם העולים מתימן, לא עם העולים מחבר העמים ולא עם עולי אתיופיה. קריית גת היא המודל הקלאסי לחיים יחד של כל שבטי ישראל. כפי שאמרתי כל הזמן העיר קריית גת הופכת אט אט למרכז החדש של ישראל והיא תהפוך בשנים הקרובות למטרופולין עם למעלה מ־300 אלף תושבים".

השארת תגובה