משקיעי נדל"ן – "השקעה בשומרון הכי משתלמת"

תנופת בנייה רחבה בשומרון, ועלייה ניכרת בקניית השטחים וההשקעות הנדל"ניות בשטח. מספר משקיעים רציניים מדברים על השקעה בשטחי השומרון ועל הרווחים הרבים שמפיקים מכך

עבודות בחוות גלעד בשומרון
עבודות בחוות גלעד בשומרון
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

עם תנופת הבנייה בשומרון ניתן לראות לאחרונה מגמה של השקעות וקניית שטחים רבים ברחבי שומרון מצד אנשי נדל"ן ואנשים פרטיים רבים.

עורך הדין אברהם (אבי) במברגר, תושב קרני שומרון, מספר כי במסגרת התמחותו בדיני מקרקעין ולטיגיציה, הוא מייצג משקיעים רבים על נדל"ן בשומרון. "טיפלתי בעסקאות רבות מאד ביו"ש. אם מטעמם של היזמים, מטעם הרוכשים עצמם, עסקאות משווי של מאות אלפי שקלים ועד מאות מליוני שקלים. השומרון בתנופה".

עוה"ד במברגר הוסיף וסיפר "לפני מספר שנים הגיע אלי יהודי נחמד, שהציעו לו קרקע בבעלות ערבית. הוא ידע שייצגתי במספר עסקאות וביקש את עצתי. ובאמת המלצתי לו ש'ילך על זה', ושעו"ד מסוים בדק שם וגם ממליץ. עברו כמה שנים, ואני פוגש את אותו אדם. הוא מספר לי שאכן הלך לאותו עו"ד ששלחתי אותו אליו, וגם הוא המליץ על העסקה, אבל בסוף החליט לוותר. בסופו של דבר, לצערו, מישהו אחר קנה את הקרקע, וכעת בונים שם דירות מגורים והוא, נעבעך, קנה שם דירה לבתו וחתנו, באותו הסכום שבו יכול היה לקנות קרקע לבניין שלם."

עוה"ד במברגר מסביר מה צריך כדי לוודא שאכן ההשקעה נכונה ובמקום בטוח "צריך לוודא שזו רכישה מהסוג הסולידי בו הקונה יודע מה הוא קונה וממי הוא קונה, ואין כאן 'חתול בשק' כמו שעלול להיות במקומות רבים, כך שיוכל לראות את הרווח בקרוב. נגיד בחוות גלעד יש היום פרוייקט 'כרמי גלעד', שם מציעים היום לאנשים פרטיים לקנות חלקות שייעודן לבניה. שם, ובכלל בכל שטח שאושר על-יד הממשלה להיות חלק מישוב והמסמכים שלו נמצאים וגלויים לכל דורש – זו בדרך כלל השקעה בטוחה ורווחית."

אורן פורת, מהנדס בניין, ובעל חברת 'וידאו בדק בית', מספר על התפתחות השומרון "אני חושב שהשומרון (רבע שעה מת"א או 7 דקות מפ"ת) אלו עתודות השטח האחרונות של גוש דן הפנויות לבנייה וזה הפתרון המשמעותי ביותר למשבר מחירי הדיור בארץ. אני מאמין שהשקעה בשומרון תהיה השקעה עם תשואה גבוהה מאוד." אומר פורת.

פורת, שרכש בעצמו שטח בחוות גלעד, מספר "בעברי שירתי כחייל סדיר וכקצין באיזור, תצפתי מהגבעה של משה זר (אבא של גלעד ז"ל שעל שמו חוות גלעד) והרגשתי שאני רוצה לסגור מעגל. פגישה עם משה זר וקניית שטח בחוות גלעד היא חלק מסגירת המעגל. אך מעבר לכך אני באמת מאמין שזו השקעה נכונה, זו אדמה פרטית ומדובר על יישוב שלהרבה מאוד גורמים יש אינטרס לדחוף אותו קדימה. אני רוצה להיות חלק מהיצירה היפה הזאת של השומרון ובתוכה חוות גלעד."

כמו כן מוסיף פורת כי "אני ממליץ לכל אחד להשקיע כאן, אין לי ספק שישראל עומדת להחיל את הריבונות על יהודה ושומרון ועכשיו זה הזמן להשקיע." חותם פורת את דבריו.

השארת תגובה