ח"כ קטי שטרית לאלוף פיקוד מרכז: "הסר את השלט התומך בהאדרת הטרור"

חברת הכנסת קטי שטרית מצטרפת למאבק ארגון בצלמו ופונה לרמטכ"ל בבקשה להסיר את שלט ההנצחה למחבל שרצח את הרב אטינגר ואת סמ"ר גל קיידאן

הפיגוע באריאל
הפיגוע באריאל
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בחודשים האחרונים מנהל ארגון בצלמו מאבק עיקש ומתמשך בכדי להסיר את שלט ההנצחה שהוצב ברחובו הראשי של כפר בורקין בו התגורר המחבל הנתעב. המאבק מנוהל ביחד עם משפחת אטינגר שאבי המשפחה הרב אטינגר נרצח וראש מועצת שומרון יוסי דגן. ראש המועצה אף הוציא מכתב התראה לפני עתירה לבג"ץ ובו דרש את הסרת השלט באופן מיידי.

חברת הכנסת שטרית כתבה במכתבה לרמטכ"ל: "האדרתו של הטרור והנצחת מפגעים ברחבי יו"ש, מייצרת תודעה בקרב צעירי האזור כי רוצחי יהודים הם דוגמא ומופת וכי רצח יהודים ועיסוק בטרור הם מקור לכבוד ולגאווה. מדובר בהסתה ברורה לרצח יהודים ומתן לגיטימציה לטרור בכלל ולפיגוע הטרור בצומת אריאל בפרט".

עוד מוסיפה ח"כ שטרית: "שלט זה מהווה בפועל חלק ממעגל הטרור. הטרור אינו רק המעשה או האיש העומד מאחוריו, הוא גם המעטפת שתומכת, מגבה, מסיתה ומביאה לביצוע פעולות טרור. צר לי שעד כה השלט המהווה חלק ממעטפת הטרור לא הוסר."

לסיום קוראת ח"כ שטרית: "אני קוראת לך לפעול ולהסיר מיידית את השלט, זאת בהתאם לסמכותך בחוק המאבק בטרור. כל רגע שהשלט תלוי הוא פרס לטרור והזמנה חלילה לרצח הבא."

בעוד בשומרון צה"ל מסרב להוריד שלטי הסתה בירושלים דווקא עיריית ירושלים וכוחות הביטחון הסירו מיידית שלט התומך בהאדרת הטרור.

אתמול עלתה כתבה בחדשות כאן שהמחבל שביצע את הפיגוע בגבעת התחמושת ורצח את לבנה מליחי ושוטר יס"מ יוסי קירמה מונצח במגרש ספורט בעיסאוויה.

ארגון בצלמו שמייצג את המשפחות השכולות פנה למשטרה ולעיריית ירושלים ונענה מיד בהסרת תמונת המחבל מהמגרש.

מארגון בצלמו נמסר: "רוצחים אינם אמורים להופיע לא בבמות ולא בכיכרות ולא במגרשי ספורט. האדרת המחבלים והטרור מביאה לגל חדש של צעירים שהולכים בדרכם.

אנחנו מברכים את עיריית ירושלים ומשטרת ישראל שהסירו מיידית את תמונת הרוצח ממגרש הספורט. כל רגע שתמונתו הייתה שם היא פרס לטרור ומשיכת בני נוער ללכת בדרכיו הרצחניות
אנחנו קוראים לאלוף הפיקוד גם הוא להסיר את שלטי ההסתה מכפר בורקין."

השארת תגובה