"אז הפסקתי, והלכתי משם מזועזע"

האלוף (מיל') גיורא רום מסכם את הליך התמודדותו על תפקיד מבקר המדינה, בחודש שעבר, כמועמד האופוזיציה ואומר:

"זו יכולה הייתה להיות שעתה הגדולה של אופוזיציה אסרטיבית, תקיפה, מתוחכמת. אבל כמו בבדיחה – נתנו להם ביד גביע עם גלידה, והם תקעו אותו במצח"

גיורא רום
גיורא רום
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

האלוף במיל' גיורא רום מספר מדוע הרגיש מהרגע הראשון שהמרוץ לתפקיד מבקר המדינה אבוד מבחינתו, בראיון נוקב לנעמה לנסקי, שיפורסם מחר במוסף שישי שבת של 'ישראל היום', מספר רום כי:

"באיחור אדיר הבנתי שכחול לבן בכלל לא מתעסקים עם ההתמודדות על תפקיד מבקר המדינה. יצאתי לדרך מלא במוטיבציה ובניסיון, ובמהלך המסע הבנתי שאני נושא על כתפיי את כל האופוזיציה הלוזרית הזאת".

רום (74), שהפסיד למועמד הקואליציה מתניהו אנגלמן, שימש, בין היתר, סגן מפקד חיל האוויר, נספח צה"ל בארה"ב, מנכ"ל הסוכנות היהודית, מנהל רשות התעופה האזרחית ויו"ר המועצה הלאומית לבטיחות בדרכים.

לדבריו: "מיום שסיימתי קורס טיס הייתי שייך לארגון כלשהו, בין שיחידה בצבא ובין שגוף באזרחות. מעולם לא נתקלתי בגוף שפועל בכזה רפיון כמו כחול לבן".

עוד אמר: "הבטלנות המוחלטת שהם הפגינו בהיערכות למאבק, הפתיעה אותי. בעיקר כשידוע מי עומדים בראשה. עם יאיר לפיד מעולם לא החלפתי מילה. אני יודע איך הוא נראה, כי ראיתי אותו הרבה בטלוויזיה. חשבתי שבנקודת זמן כלשהי לאורך השבועיים אוזמן לפגישת היכרות איתו. שהוא לפחות ירצה לדעת איך אני נראה. אולי אני יצור משונה?".

על השיחה היחידה שקיים עם בני גנץ לאחר שזה בישר לו שהוא מועמד האופוזיציה לתפקיד אומר רום:

"היא הייתה כולה אוויר חם. לא היה בה שום דבר קונקרטי, שום אמירה מעשית, תכנון פעולה, חלוקת תפקידים".

בנוסף, טוען רום כי במהלך התמודדותו על תפקיד מבקר המדינה הבין כי לחלק מחברי הכנסת הערבים:
"יש בעיה עם זה שבעברי הייתי טייס. לקח לי זמן להפנים שבאמת לכך מתכוונים, זה נראָה לי כל כך מופרך".

הוא מספר כי בפגישה שנערכה בכנסת שעתיים לפני ההצבעה, ח"כ עאידה תומא סלימאן אמרה לו שלא החליטה עדיין אם תצביע בעדו, כי קשה לה עם זה שהיה טייס בחיל האוויר.

"התחלתי לומר שכן, הייתי טייס במלחמת ששת הימים ובמלחמת יום כיפור, ואז ח"כ איימן עודה עצר אותי ואמר, מתוך חברות: 'גיורא, אל תמשיך, אתה רק מסבך את מצבך'. אז הפסקתי, והלכתי משם מזועזע".

הראיון המלא לנעמה לנסקי, יפורסם מחר (ו') במוסף "שישבת" של "ישראל היום"

השארת תגובה