הרצוג: 'נתניהו משפיל את אובמה'

הרצוג בראיון לגלי צה"ל על אובאמה: "הוא אמר דברים שמטרידים אותי מאוד ויש לנו בעיה" • ומתח ביקורת על נתניהו: "כדי להיאבק בתכנית צריך לדבר עם האמריקנים ולא להפליק ולהשפיל"

צילום: דוברות הכנסת
צילום: דוברות הכנסת
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

יו"ר האופוזיציה, חבר הכנסת יצחק הרצוג, התייחס הבוקר (רביעי) לראיון של נשיא ארצות הברית ברק אובמה לתכנית "עובדה" שבו תקף את מדיניות החוץ של נתניהו.

בין היתר אמר אובמה בראיון כי אם המשא ומתן המדיני לא יתחדש ארצות הברית תתקשה להגן על ישראל באו"ם. הרצוג אמר בתגובה לכך, כי הדברים מצביעים על משבר חמור ביחסים בין המדינות.

"זה ראיון חשוב של ידיד ישראל שדואג לביטחון ישראל", אמר הרצוג בראיון לגלי צה"ל, "הוא אמר דברים שמטרידים אותי מאוד ויש לנו בעיה. עשרות שנים לא היינו במצב שבו נשיא אמריקני לא נפגש עם ראש הממשלה ומדבר עם אזרחי ישראל בראיון טלוויזיוני".

"העניין האיראני הוא אתגר לאומי מהמדרגה הראשונה", הדגיש הרצוג ומתח ביקורת על ראש הממשלה נתניהו, "כדי להיאבק בתכנית צריך לדבר עם האמריקנים ולא להפליק ולהשפיל".

הרצוג התייחס גם להחלטת התאחדות הסטודנטים בבריטניה להצטרף לתנועת ה-BDS הפועלת להחרמת ישראל. "אנחנו נמצאים בעיצומה של מערכה דיפלומטית חמורה כנגד ישראל, נתניהו צריך למנות בדחיפות שר חוץ. ישראל צריכה לשנות את התפקוד שלה בזירה הבינלאומית ולעבוד בכל החזיתות", אמר.

השארת תגובה